ADIYAMAN HABERLERİ

Bölge Odalarından Birlik Beraberlik Çağrısı

IHA
10 Eylül 2015 - 16:57Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 16:58

DOĞU VE GÜNEYDOĞU İLLERİNİN TİCARET VE SANAYİ ODALARI BAŞKANLARI BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISINDA BULUNDU

IHA

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın da içinde bulunduğu ‘Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu’ son günlerde yaşanan terör olaylarını kınadı.
Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal Öndeş, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Teke ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, ortak bir bildiri ile sağduyu çağrısı yaparak ‘Tek vücut halinde hareket etmeliyiz’ dediler.
Ortak bildiride şu ifadelere yer verildi:
“Yaklaşık iki yıl önce bölgemizin sosyo-ekonomik kalkınması için birlikte hareket etmek hedefi ile Gaziantep Ticaret Odası öncülüğünde oluşturduğumuz Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu olarak son günlerde ülkemizde yaşanan acı olaylar bizi derinden sarsmıştır.
Platform üyesi olan Adıyaman, Antakya, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odaları ve Gaziantep Ticaret Odası olarak terörün her türlüsünü şiddetle kınıyoruz.
Demokrasinin, özgürlüklerin, yaşam kalitesinin, ekonominin en büyük tehditi olan teröre hep birlikte karşı çıkmak ve yok etmek için mücedele etmek zorundayız. Bu mücadelede biz sivillere düşen en büyük görev ve sorumluluk ise vatanı bölmek isteyenlere karşı güçlü bir şekilde ‘birlik ve beraberliğimizi’ göstermek olacaktır.
Böylesi bir süreçte sağduyulu davranarak, siyasi görüş ayrılıklarımızı da, dil, din-mezhep, ırk farklılıklarımızı da ayrıştırıcı değil birleştirici unsurlar olarak kabul etmeliyiz. Vatanın birlik ve bütünlüğüne kastetmiş bu hainlere karşı milletçe bir olarak, birlik olarak, tek yürek, tek vücut halinde hareket etmeliyiz.
Bizler bu toprakları, Gazilik, Kahramanlık, Şanlılık unvanları ile taçlandırılmasını sağlayan dedelerimizden emanet aldık ve bugünlere getirdik. Kurtuluş savaşında Türkü, Kürdü, Lazı, Zazası, Çerkezi ve bunun gibi binlerce yiğidin omuz omuza mücedele ettiği, kanlarıyla suladığı vatan topraklarına daha fazla kan dökülmesin. Bedel ödeyerek sahip olduğumuz güzel yurdumuzda fitneye, fesata, tahrikçilere, provakatörlere geçit vermemeliyiz.
Bize şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan cennet vatanımızı, torunlarımıza, şanlı bayrağı göklerde dalgalanmaya devam eder şekilde emanet edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu kutsal emanete sonsuza kadar sahip çıkarak, Türkiyemizi daha güçlü konuma ve daha aydınlık yarınlara birlikte taşıyacağımızı unutmamalıyız.
Ticaret ve Sanayi Odaları olarak, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına, ve milletimize başsağlığı diler, yüce milletimizi sağduyuya davet ederiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Bölge Odalarından Birlik Beraberlik Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bölge Odalarından Birlik Beraberlik Çağrısı haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   03:56
  • Guneş
   05:40
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı