DENİZLİ HABERLERİ

Bölge Mahkemeleri'ne Denizli'den 3 başkan 6 üye

DHA
26.03.2016 - 14:13Son Güncelleme :

Bölge Mahkemeleri'ne Denizli'den 3 başkan 6 üye

DHA

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu, Bölge Adliye Mahkemeleri'nde görevlendirilecek hakim ve savcılara ilişkin kararnameyi yayınladı. Kararnameyle Denizli Adliyesi'nde görev yapan 3 hakim, Bölge Adliye Mahkemeleri'ne daire başkanı; 3 hakim ve 3 Cumhuriyet Savcısı ise üye olarak atandı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yayınladığı kararnameyle, Denizli Adalet Komisyonu Başkanı ve Denizli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil Uçar ile Denizli 4. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Ahmet Sarıkaya, Antalya Bölge İdare Mahkemesi'ne Daire Başkanı olarak görevlendirildi. Yine Denizli 3. İş Mahkemesi Hakimi Erdoğan Dikmen, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı olarak atandı.

Kararnameyle Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi Hakimi İlkay Ekşi, Denizli 2. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Ünzile Acar, Denizli 2. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Ünal Yalçınkaya ile Denizli Cumhuriyet Savcıları Kenan Astan, Ersan Erdem ve Halim Göksu ise çeşitli Bölge Adliye Mahkemeleri'ne üye olarak görevlendirildi. Bölge Adalet Mahkemeleri'ne Denizli'den 9 Hakim ve savcının görevlendirilmesi yargı camiasında başarı olarak yorumlandı.

Kararname takvimine uygun olarak Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığına ataması yapılanların 22 Nisan 2016 tarihinden sonra, bölge adliye mahkemesi üyeliğine ve Cumhuriyet savcılığına atananların ise 15 Haziran 2016'dan sonra göreve başlamaları bekleniyor.

Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Bölge Mahkemeleri'ne Denizli'den 3 başkan 6 üye hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bölge Mahkemeleri'ne Denizli'den 3 başkan 6 üye haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı