Gündem Haberleri

  Bölge Haberleri

  Hürriyet Haber
  10.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Müdürlere kurs

  Afyon'daki ilköğretim okulu müdürleri için ‘‘Eğitim Yönetimi Kursu’’ açıldı.

  AFYON'DA okul müdürleri öğrenci oldu. Kocatepe Anadolu Lisesi'nde 19 gün sürecek olan ‘‘Eğitim Yönetimi Kursu’’na ilköğretim okullarında görevli tüm müdürler katılırken kurs için 17 ilköğretim müfettişi, 3 şube müdürü ve 1 müdür yardımcısı görevlendirildi. Hergün sabah 08.30'da başlayan ve 8 saat süren kurslarda okul müdürlerine çeşitli konularda bilgiler veriliyor.

  Yönetim biliminin alanı ve kapsamı, eğitim ve okul yönetimi, yönetim hukuku, demokrasi ve insan hakları, değişim ve yenileşme, toplam kalite yönetimi, okul ve çevre ilişkileri, iletişim ve sosyal etkileşim becerisi, liderlik, öğrenme-öğretme kuram ve yöntemleri konularını kapsayan kursa ilköğretim müdürleri katılıyor.

  KURS KONULARI

  Amacı daha etkin ve kaliteli yönetim olan ve 146 ilköğretim müdürünün katıldığı kursta şu konularda da bilgi verilecek: Denetim ve değerlendirme, çağdaş eğitim teknolojisi ve okulda etkin kullanım, eğitim-öğretim hizmetleri, öğrenci hizmetleri, rehberlik, yatılı ilköğretim bölge pansiyonlu okulların yönetimi, insan kaynaklarının yönetimi, bütçe işleri, ilköğretimde birleştirilmiş sınıf, genel hizmetler, personel hizmetleri ve taşımalı ilköğretim okulu uygulaması.

  Salih ÖZKILINÇ /AFYON (DHA)

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı