Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bölen olmam

  Hürriyet Haber
  28 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 28 Temmuz 1999 - 00:01

  Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifasıyla FP'yi sarsan Abdullah Gül, Hürriyet'e, ‘‘Benim partiyi bölmem, partiden ayrılmam gibi bir düşüncem olamaz. Bütün amacım FP'nin daha iyi bir parti olması. Bunun için de, ne olacaksa bu parti içinde olacaktır’’ dedi. Erdoğan'ın desteğini alan Gül, Hürriyet'e şu açıklamaları yaptı: ‘‘Ben, bu partinin dışında siyaset düşünmem. Çünkü ben 1969'daki bağımsızlar hareketinden beri bu geleneğin içinde siyasete başladım. Bunun için bir bölünme, ayrılma, partiyi zayıflatma gibi bir düşüncem de olamaz. Zaten buna imkan da vermem. Ama bu partinin halkın beklentileri doğrultusunda yönetilmesini, yapılanmasını arzu ederim, bütüm çabam da bunun içindir. Amacım, FP'nin daha iyi bir parti olması, daha büyümesidir. Onun için de ne olacaksa, her şey bu parti içinde olacaktır. Bu işler de, kesinlikle partiyi zedelemeden, bir yıpranmaya vesile olmadan yapılacaktır. Konuşarak, büyük bir güç birliği içinde olacaktır.’’

  ERDOĞAN DA KIZDI

  Gül ile görüşen Tayyip Erdoğan'ın da, yasaklı lider Necmettin Erbakan'ın son yönetim değişikliği operasyonuna tepki gösterdiği öğrenildi. Erdoğan'ın bu konuda, ‘‘Yanlış işler, yanlış yöntemlerle yapılıyor, bu gidişat hiç de iyi değil’’ dediği kaydedildi.

  Gelenekçiler: Bu bir kan değişimidir

  FP'de, yenilikçi kanadın Başkanlık Divanı'ndan çekilmesi, Meclis grubu ve parti tabanında deprem etkisi yaratırken, gelenekçi kanadın keyfini yerine getirdi. Dört genel başkan yardımcısının istifasıyla sonuçlanan FP'deki son yönetim değişikliğiyle, Genel Başkan Yardımcısı olan Veysel Candan, istifaları ‘‘Kan değişimi’’ olarak niteledi. Başkanlık Divanı'ndaki değişimin bir teamül olduğunu söyleyen Candan, FP Genel Merkezi'ndeki basın toplantısında, seçimden sonra her partinin Başkanlık Divanı'nı, Genel Başkan'ın daha rahat çalışması için değiştirdiğini vurguladı. İstifa eden Genel Başkan Yardımcılarının çok değerli, deneyimli kişiler olduklarını belirten Candan, FP'nin onlara ihtiyacı olduğunu söyledi. FP'nin her zaman değişime hazır olduğunu da belirten Candan, olayın normal karşılanması gerektiğini bildirdi.

  Tayyip'le görüştü

  Abdullah Gül, istifasını verdikten sonra İstanbul'a giderek, önceki gece Tayyip Erdoğan ile görüştü.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı