Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bol olma durumu

<ı>Renklerin arasında oyun oynuyorum.

Tadım tuzum yerinde.

Kıvamındayım aşın,

Büyümeye başlayan yaşın.


Kırmızı giyiniyorum bu aralar,

Hafifçe geçiyorum simsiyah olmalardan,

Kulağımı deldirdim,

Mutsuz bile değilim sızısından,

Sızlanmıyorum ‘hayret’ bu aralar hayattan.


Adım üstündeki mevsim geldi belki ondan,

Belki bir akşam vakti evimizin önünde,

Kızımla birlikte gökyüzün değişen tonuna bakmaktan,

Arka bahçemize yeni taşınan kırlangıç ailesiyle tanışmaktan,

Bekli de iflah olmaz bir romantik kaos oluşumdan,


Ondan

Bundan

Bir tutam şundan

Bir avuç umuttan

Çokça insanlıktan

Yürek yürek buralı olmaktan.

Burada yaşamaktan,

Sonsuza kadar buralı olmayı hep SEVMEKTEN.

Hep olmaktan,

Çok olmayı öğrenmekten.

Bir akşam vakti kızımla hayata göz kırpmaktan,

Mutluyum.***Ben geldim hepimizin başına. İşte bu satırlar ondan. Bu bahar mevsiminin bir tuhaflığı olduğu kesin. Apansızın amaçsız mutluluk tuhaflığı bu. Havadan, sudan, dinlediğimiz notalardan, bir şeyinden doğanın; insanın tüm organları gülümsüyor. Kısa sürüyor ya bu bahar olma halleri. O yüzden doyasıya tadını çıkarmak gerek. Bol bol gülün yani, kendi bolluğunuzu yaratın. Bu kısa ömürlü bolluğu dostlarla paylaşın. Girmediğiniz sokaklara girin, keşifler mutluluğunu tadın. Günaydın diyin, Allah aşkına. Tanıdık tanımadık gün aydın diyin. Ne güzel bir sözdür bu. Günün ışıklı olması, bunu bir başkası için dilemek, ne güzel bir bolluktur insan için. Kıt olma hallerini milletçe silkenip bu mevsimde atsak hep birlikte. Şöyle bol olsak el ele. Bol bol düşünsek örneğin. Bol bol kitap okusak. Tartışsak. Geleceğe dair hayaller kursak, onları gerçeğe dönüştürecek çocuklarımıza kendi kimliğimizi sevmeyi öğretsek ve onların hep gülmesini sağlasak. Bol bol biz olsak ve bunu tüm dünya ile paylaşsak!

Adım üstünde dedim. Normal değil tabi ki bu durum benim için. Hem 21 Mart bahar başlangıcında doğ, hem adın Bahar olsun, hem de bu aralar aynı mevsimin tüm değişimini derinden, dipten yaşa! Olacağı budur! Kaotik bahar olmaları!

Geçici ama seçici.

Seçiyorum durmadan.

Gözlerim ışık hızını yedi kat geçen küçük uçaktan daha hızlı.

Seçiyor, seçiyor, seçiyor.

Renkli renksiz her detayı tarıyor, kaydediyor, ayırıyor, arşive yolluyor, kategorize ediyor, dip not yazıyor, siliyor, mail atıyor ve gülümsüyor...

Kırmızı giyiniyorum bu aralar.

Kırmızı kırmızı bahar oluyorum.

Yeni açılan küçük dükkanımda en kırmızı parçaları bulup giyiyor mutlu oluyorum.

Kıtlığıma kocaman bir Bahar kapısı açtım.

İçinden bolluğumu akıtıyorum.


Bol kalın...

Paylaşımlar


l P1: Yeni bir albüm. Ben çok sevdim.

JEM / Finally Woken. Özellikle 1. parça ‘They’ ve 10. parça ‘Stay Now’l P2: Okuyanus’tan değişik bir kitap daha. Başka açıdan bir KAHRAMANLAR KİTABI. Birçok yazarın kendi romanlarında yarattıkları kahramanlarını başka yazarların kaleminden tanıma fırsatını bulacaksınız. Keyifli ve ilginç.l P3: Kendi konumdan bir paylaşım. 2 Haziran’da İTKİB Genç Tasarımcılar Yarışması yapılıyor. Ben de 11 sene önce aynı yarışmanın birincisi olmuştum. Heyecanlı bir çalışma sürüyor bu aralar. Önümüzdeki günlerde detaylarını sizlerle daha geniş paylaşacağım.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI