« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bol keseden

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Paris Saint Germain'i eze eze yen ve sonra gel, İstanbulspor karşısında doğum sancıları çek. Bu sezon Beşiktaş'ı anlamak ve de anlatmak gerçekten çok güç. Böylesine anormal iniş, çıkış olacak iş değil. Lig süreklilik ister. Sen bunu beceremezsen sonuç hayal olur.

Topla daha çok beraber olan Beşiktaş. Gelgelelim, ne yapayım ben topla olan beraberliği. Önemli olan gol. İstanbulspor'un girdiği sadece iki pozisyon var. Bu pozisyonlarda Fevzi Beşiktaş'ı yenilgiden kurtaran adam. Fevzi kurtardı, peki diğerleri gol için ne yaptı? Direkten dönen iki top var, iki üç de pozisyon. Ancak, son vuruşu yapamadıktan, topu o direklerin arasından geçirmedikten sonra ne işe yarar pozisyona girmek.

Bu Letchkov sıkmaya başladı. Uzun süredir bekliyoruz adam gibi oynamasını. Nafile. Kıpırdamıyor, yürümüyor. Ağır aksak. Kanatlardan şikayetçiydik, dün yine iki kulvar felaketti. Serdar, ihtiyar adamlar gibi, koşarken düşecek neredeyse. Erkan, koşuyor, ama boşuna. Oktay, Paris maçındaki performansının tamamen uzağındaydı. Yoruldu, hatta bitti. Oyunda tutmak yanlıştı. Yankov gibi bir adamın çıkarılmasını da ben doğru bulmadım. Kapalı defans yapan takımlara karşı Beşiktaş zorlanıyor, bunu herkes biliyor. O zaman Ertuğrul'u 65. dakikaya kadar kenarda tutmak neden? Ertuğrul girdi, bir de ne görelim? Stoper.

Neden sonra ileriye alındı. Ama zaman daralmıştı. İstanbulspor'un defansında Emre ve Halilagiç gibi iki uzun adam, bunlara karşı da Beşiktaş'ta hava toplarında yetersiz olan Oktay ile Amokachi. Tabii ki, başaramazsın. Bu kadar bol keseden puan dağıtılmaz. Lig bu denli büyük bir gafleti affetmez.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz