Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boksun Sultanları kampta

“Boksun Sultanları” Erzurum'da kampa girdi. Aralarında Dünya Şampiyonu Gülsüm Tatar'ın da bulunduğu Büyük Bayanlar Milli Boks Takımı, Avrupa şampiyonası ve olimpiyatlara hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Büyük Bayanlar Milli Boks Takımı'ndaki 31 sporcu, Hamdi Yıldırım'ın teknik direktörlüğünde, 7 antrenör nezaretinde Erzurum'da kamp çalışmalarına başladı.

Yakutiye Spor Salonu'nda ilk antrenmanlarını yapan sporcular arasında 2008 yılında Çin'de yapılan Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası'nda Dünya Şampiyonu olan Karslı Gülsüm Tatar, Fenerbahçe Spor Kulübünün boksörü Avrupa Şampiyonu Sümeyra Yazıcı ve 2009 yılındaki Ukrayna Büyük Bayanlar Avrupa Şampiyonası'nda üçüncü olan Nagehan Gül gibi isimlerde bulunuyor.

Milli Takım Teknik Direktörü Hamdi Yıldırım, rakımı 2 binin üzerindeki Erzurum'un kamp için son derece elverişli bir kent olduğunu ve yüksekliğin sporcuların fiziksel güçlerine katkı sağladığı için burayı tercih ettiklerini söyledi.
Erzurum halkının boks sporunu sevdiğini ifade eden Yıldırım, “Erzurum'un boksa yaklaşımı çok farklı. Erzurum halkı boksu seviyor. Bu anlamda Erzurum'da kamp yapmayı uygun gördük. Ben boksa Erzurum'da başladım. Benim için çok heyecan dolu bir kamp olacak” diye konuştu.

Boks takımının çok iyi bir kadrodan oluştuğunu belirten Yıldırım, şunları kaydetti:
“Elimizde çok tecrübeli bir kadromuz var. Önümüzde Polonya'da Avrupa Birliği Turnuvası var. İlk etapta ona hazırlanıyoruz. Daha sonra ekim ayında Avrupa Şampiyonası var. Asıl hedefimiz Büyükler Avrupa Şampiyonası'dır. Bunun yanında 2012 Olimpiyatları'nın altyapısını çok iyi oluşturmamız gerekiyor. Bu yapacağız çalışmalar ilk etapta Avrupa Şampiyonası'na hazırlık gibi gözükse bile asıl amacımız olimpiyatlardır. Şu ana kadar olimpiyatlarda altın madalya alınmamış. İnşallah o da bizlere nasip olur.”

DÜNYA ŞAMPİYONU TATAR

Büyük Bayanlar Milli Boks Takımı sporcularından Dünya Şampiyonu Gülsüm Tatar da Erzurum'da olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Kendisinin Karslı olduğunu dile getiren Tatar, “Erzurum da benim memleketim. Soğuğuna alışık olduğum bir iklimdeyiz. Arkadaşlarla beraber keyifli bir vakit geçiriyoruz” dedi.

Spor yaşantısında yeni derece elde etmek istediğini vurgulayan Tatar, 2012'deki olimpiyatlar için şimdiden hazırlıklara başladığını sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz