Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boksta 'sıfır' çekmeye devam

Boks Federasyonu en son madalyasını Ülkemizde yapılan Avrupa Şampiyonası'nda kazanmıştı.

Ercan ATA/ANKARA, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Bu şampiyonadan sonra çok iddalı gittiği Londra Olimpiyatları'nda da sıfır çeken millilerin verilen tüm imkanlara rağmen, son Avrupa Şampiyonası'nda da sıfır çekmesi spor genel müdürlüğü ve spor bakanlığının tepkisine neden oldu.  Beyaz Rusya'nın başkenti Minsk'te düzenlenen ve 37 ülkeden 216 boksörün katıldığı Avrupa Şampiyonası'na 7 boksörle katılan Türkiye A-Milli Boks takımımız madalya kazanamadan geri döndü. Şampiyonada sadece İki boksörümüz çeyrek final mücadelesi verebildi.

64 kiloda ülkemizi temsil eden Hüseyin Karslıoğlu ilk turda Galli rakibini 2-1, ikinci turda ise İrlandalı rakibini 3-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Hüseyin Karslıoğlu, çeyrek finalde Alman Artem Harutyunyan'a 3-0 mağlup olarak madalya şansını kaybeden ilk sporcu oldu.

81 kiloda mücadele eden Burak Akşin ise ilk turda Danimarkalı rakibini 3-0 mağlup ettikten sonra ikinci turda Gürcü rakibini 2-1 yenmeyi başardı. Milli boksörümüz çeyrek finalde 2 numaralı seribaşı Rus Nikita Ivanov'a 3-0 mağlup olarak şampiyonaya veda etti. Öte yandan ülkemize temsil eden diğer boksörlerimizden 56 kiloda Selçuk Eker, ilk turda Galli rakibini geçtikten sonra ikinci turda İrlandalı rakibine yenilirken, 69 kiloda Onur Şipal de ilk maçında Danimarkalı rakibini mağlup ettikten sonra ikinci turda Alman rakibine yenilerek elendi.

60 kiloda Furkan Ulaş Memiş Belaruslu, 75 kiloda Erol Özkal Sırp ve +91 kiloda Yusuf Açık, Rus rakibine yenilerek ilk maçlarının ardından turnuvaya veda eden diğer isimler oldular. Öte yandan Avrupa şampiyonasındaki sonuçlarla ilgili Boks Federasyonu'nun resmi internet sitesinde tek haber dahi yayınlanmaması dikkat çekti.

Bunları da Beğenebilirsiniz