« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boksörler'e Başbakan Erdoğan morali

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden milli boksörler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın telefonuyla moral buldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Londra Olimpiyatlarında madalya mücadelesi veren 75 kiloda Adem Kılıçcı ve 60 kiloda Fatih Keleş, Başbakan Erdoğan tarafından telefonda tebrik edilmenin sevincini yaşıyor. Dün akşam Excel Arena'da milli boksör Keleş'in maçını izlemeye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, müsabakanın ardından Başbakan Erdoğan'ı arayarak milli sporcunun 15-8 galip geldiğini ve tur atladığını bildirdi. Telefona sporcuları isteyen Erdoğan, önce Kılıçcı'yı, ardından da soyunma odasından Bakan Kılıç'ın yanına gelen Keleş'i tebrik etti.

Adem Kılıçcı, Başbakan Erdoğan'ın telefonuna çok sevindiğini belirterek, “Hiçbir ödül Başbakanımızın bu telefonundan daha değerli değil. Biz eskiden federasyon başkanından bile tebrik mesajı alamıyorduk, şimdi doğrudan Başbakan arıyor. Bundan daha büyük mutluluk yok. Allah, Başbakanımızı başımızdan eksik etmesin. O Türkiye için büyük bir şans” diye konuştu.

Fatih Keleş ise, “2 Ağustos'ta ringde Başbakanım için mücadele edeceğim. Onun desteği ve duaları ile ülkeme madalya ile dönüp madalyamı Başbakanıma hediye etmek istiyorum” dedi.
Bu arada Bakan Kılıç, iftarını dün akşamki boks maçının ardından milli sporcular Kılıçcı ve Keleş'le birlikte yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz