« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boksör gibi vurduk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

‘‘Türkiye'nin en iyi futbol oynayan ekibi Galatasaray'ı çökertecek taktiği haftalarca çalıştık’’ diyen John Toshack ekledi: ‘‘Şimdi sırada Fenerbahçe var.’’ Galli çalıştırıcı, önümüzdeki sezon Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nda iddialı olduklarını da söyledi.

BÜYÜK KEYİF

Beşiktaş Teknik Direktörü John Toshack, Ali Sami Yen Stadı'ndan zaferle çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken oldukça keyifliydi. Galli çalıştırıcı, ‘‘Türkiye'de ve Avrupa'da isim yapmış G.Saray'ı Türkiye Kupası finalinde devirmenin keyfini yaşıyoruz. Şimdi sırada Fenerbahçe var’’ dedi.

ÇOK SORUN VARDI

‘‘Zafere giden yollar mayın tarlalarından geçer’’ diyen Toshack şöyle devam etti: ‘‘Sezon başından bu yana sakatlıklar ve kart cezaları nedeniyle büyük sorunlar yaşadım. Takım kurmakta zorlandım. Yardımcılarım Fuat Yaman, Tayfun Özüsakız ve Fatih Uras'ın yardımları ile güçlü hale geldik’’ dedi.

ALTYAPI SÜPER

PAF Takım Antrenörü Davut Şahin'in yetiştirdiği gençlerin takım için büyük destek olduğunu vurgulayan Toshack görüşlerini şöyle açıkladı: ‘‘ Türkiye'nin en iyi futbol oynayan ekibi Galatasaray'ı çökertecek taktiği haftalarca çalıştık. Bir boksör gibi oynadık. Onların markaj yapacağını bildiğim için onları kilitledik ve amacımıza ulaştık.

SIRADA FENER VAR

Türkiye'nin büyük takımı G.Saray'ı eledik ve Kupa Şampiyonu olduk sırada lig şampiyonluğu için mücadele eden Fenerbahçe var. Fenerbahçe Stadı’nda, Ali Sami Yen Stadı’ndaki zaferi taraftarlarımıza yaşatacağız. Beşiktaş büyüklüğünü büyük takımları yenerek gösterir. Bunuda ispatlayacaktır.

FUTBOLCULAR KALİTELİ

Hiç bir zaman karamsarlığa kapılmadım. Çünkü futbolcuların kalitesini biliyordum. Onlar inandıklarını gerçekleştirecek yapıya sahipler. Şampiyonlar Ligi'nde bunu yaşadık. P.S.Germain ve Göteborg maçlarındaki galibiyette çıkardıkları oyun ve attıkları golleri hiç bir zaman unutmadım.

TAKIM YORGUNDU

Ligin ikinci yarısındaki istikrarsızlığı takımın yorgunluğuna bağlıyorum. Benim için söylenen, ‘Başarıyı sahiplenir, başarısızlığa suçlu çıkartır' sözüne katılmıyorum. Beşiktaş'ta herkes profesyonel. Tüm oyuncular aldıkları paraların hakkını vermeli. Ben bunu istiyorum.

ARTNİYETLİ DEĞİLİM

Yönetim bana başarı ve kupa için inanıp takımı teslim etmiş. Ben de zaman zaman ağır kararlar aldım. Ama bunu Beşiktaş'ın başarısı için yaptım. Disipline uymayana yeri geldi ceza verdim. Ama kesinlikle art niyet aranmamalı.

YÖNETİMİN GÖREVİ

Yönetimin çikolata dağıtan bir yönetim olmasını istemiyorum. Bir aylık sürede tribünde değil, çocuklarımın başında olmak istiyorum. Bu nedenle yönetim üstüne düşeni yapsın ve ligin kalan maçlarında çocuklarımla birlikte olmam sağlansın.

KUPAYI ALDIK

Bu sezon ligin ikinci yarısında Şekerspor, Samsunspor, Trabzonspor, Altay, Galatasaray, Ankaragücü'ne toplam 18 puan kaybetmeseydik ligde şampiyonluğun tek adayı olurduk. Önemli olan kupa kazanmaktı; işte Türkiye Kupası.

AVRUPA İDDİASI

Kupa Galipleri Kupası'nı bugüne kadar kazanmadım. Bunu Beşiktaş ile gerçekleştireceğim. Şampiyonlar Ligi'nde güçlerini gösteren bu futbolcular Kupa Galipleri Kupası'nda şov yaparak bu büyük başarıyı Türkiye'ye taşıyacaklardır. Kısaca Avrupa gelecek sezon Beşiktaş'ın adını ezberleyecektir.’’Bunları da Beğenebilirsiniz