‘Boksör Çetin’ silahla öldürülmüş

Halil YETKİNLİOĞLU/ LONDRA
20 Eylül 2015 - 14:38Son Güncelleme : 20 Eylül 2015 - 14:38

İngiliz polisi, Londra’nın Epping Ormanı’nda cesedi bulunan Hıdır Aksakal (53), diğer adlarıyla ‘Musa Yakut’ ve ‘Boksör Çetin’ ile ilgili açıklamada bulundu.

Metropolitan Polis Bürosu’ndan yapılan açıklamada, yapılan otopside maktulün ateşli silahla vurularak öldürüldüğünün belirlendiği ifade edildi.

Sebebi henüz bilinmiyen bir cinayete kurban giden maktulün aile fertleri yaptıkları açıklamada, “kardeşlerinin cesedinin basında yer aldığı gibi ‘parçalanmış’ değilde, ‘parçalanmamış’ halde bulunduğunu” ifade etti. Soruşturmanın devam ettiği belirtilirken, cinayete ilişkin henüz herhangi bir kişinin gözaltına alınmadığı kaydedildi. Avrupa’nın çeşitli ülkelerin de yaşamış olan maktul, son 20 yılı aşkın bir süredir İngiltere’de yaşıyordu

POLİS YARDIM İSTEDİ

Bilindiği gibi, 9 Eylül Çarşamba günü 19.05’te ihbar üzerine olay yeri olan Hollow Göleti yakınına giden polis ekipleri tarafından, maktulün cesedi naylon poşete sarılı şekilde, yarısı toprağa gömülü bulunmuştu.

Kurbanın Türk vatandaşı olduğunu açıklanırken, Kuzey Londra’da Türkiye kökenli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Haringey bölgesinde de bir süre ikamet ettiği ve bu bölgede yakın bağlantılara sahip olduğu bilgisi verildi. Aksakal’ın, en son 17 Ağustos’ta sabah erken saatte Haringey’de görüldüğü hatırlatıldı.

Aksakal’ı bölgede gören ya da sonrasında nereye gitmiş olabileceğine dair herhangi bir bilgiye sahip olanlarla görüşmeyi istedikleri vurgulayan Cinayet ve Ciddi Suçlar Masası Baş Dedektifi Jamie Piscopo, cinayetle ilgili olarak vatandaşlardan yardım istedi.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı