« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boks federasyonunda seçim karmaşası

21 Ekim 2012 tarihinde yapılacak olan Boks Federasyonu Başkanlık seçimi öncesi başkan adaylığını açıklayan Fuat Alpaslan, 9 Bin TL yatırarak genel kurulda oy kullanacak olan 45 delegeye itiraz ettiklerini açıkladı.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Başkan Adayı Fuat Alpaslan yaptığı açıklamada; ''Spor Genel Müdürlüğü'nün 19 Temmuz 2012 tarihli resmi gazetede yayınladığı ana statüsünde, Genel kurullarda oy kullanacakları açıkca belirledi. Kulüplerin oy kullanabilmeleri için, 2 yıl içersinde birer defa Federasyonun faaliyetlerine katılma şartı koydu. Ancak; Boks Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 10.09.2012 tarihinde açıkladığı ana statünün Spor Genel Müdürlüğün'ün kararına aykırı olduğu görülmektedir. Federasyon başkanı Eyüp Gözgeç ve Yönetimi, Kulüplerin her yıl içersinde Federasyonun faaliyetlerine ikişer defa katılma şartı koyduğunu görmekteyiz. Federasyon Yönetimi bu kararı almasına rağmen oy kullanma hakkı olan kulüplerin bazılarına oy hakkı vermediği açıkca belli oldu. Bu nedenle itiraz ettik.' 'dedi.

Fuat Alpaslan; Eski Milli Hakemler, Sporcular ve Antrenörlerin de talimatlarına aykırı bir şekilde belirlendiğini ifade ederek açıklamasına şu şekilde devam etti: ''Boks Federasyonu başkanının belirlemiş olduğu delege listesindeki haksızlıkları açıkca görmekteyiz. Bu nedenle, 45 delegeye itiraz ettik ve 9 bin TL yatırarak Boks Federasyonu'na itiraz dilekçelerimizi verdik. Önümüzdeki günlerde 15 delegeye daha itiraz edeceğiz. Boks Federasyonu, bize iki gün içerisinde cevap vermek zorunda. Federasyonun itirazımıza cevap vermemesi halinde ise Tahkim Kurulu'na gideceğiz"


Bunları da Beğenebilirsiniz