« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boks Federasyonu Başkanı Doğaneli CAS'ta aklandı

Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, Uluslararası Spor Mahkemesi'nin (CAS) bugün aldığı kararla Uluslararası Amatör Boks Birliği'ne (AIBA) karşı ikinci zaferini kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Spor Mahkemesi (CAS), Doğaneli'nin, AIBA Genel Sekreterliği'nden alınmasını kabul etmediğini açıkladı.

CAS, genel sekreterliğin AIBA Yönetim Kurulu kararıyla değil, genel kuruldan çıkacak kararla kaldırılabileceğini, ayrıca AIBA'nın, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı olarak Caner Doğaneli'yi kabul etmesi gerektiği yönünde karara vardı.

Konuyla ilgili olarak AA muhabirine açıklama yapan Caner Doğaneli, “CAS, kararıyla beni yönetim kurulunun değil, genel kurulun görevden alabileceğini açıklamıştır. Seçimle gelen kişilerin yine seçimle gideceğini vurgulamıştır. Ayrıca Türkiye'yi uluslararası alanda Boks Federasyonu Başkanı olarak benim temsil edeceğim de ifade edilmiştir” dedi.

Başkan Doğaneli, ABD'nin Chicago kentinde yapılacak Dünya Şampiyonası'nda, 22 Ekim Pazartesi günü AIBA'nın tüzük kongresi gerçekleştireceğini belirterek, “Bu kongrede genel sekreterlik makamının kaldırılması kararı alınacak. Beni böylece saf dışı bırakmayı düşünüyorlar. Bu konuyla ilgili olarak İsviçre mahkemelerinde şahsi tazminat davası açacağım. Bu davayı da Boks Federasyonu adına açacağım ve kazanılacak para da federasyona kalacak” diyerek sözlerini tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz