Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Boğuşma sırasında istemeden oldu

  Çetin AYDIN / İSTANBUL
  24 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 23 Temmuz 2012 - 20:51

  Nakliyeci arkadaşını öldürdüğü gerekçesiyle 9 gündür aranan Ravelli gömleklerinin sahibi Ahmet Tayan teslim oldu. Tayan ifadesinde, “Öldürme kastım yoktu. Boğuşma sırasında istemeden oldu” dedi.

  RAVELLİ gömleklerinin sahibi Ahmet Tayan, 14 Temmuz’da nakliyeci arkadaşı Ersin Fatih Pekcan’ı bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle aranırken, önceki gece iftardan sonra avukatıyla birlikte emniyete gelerek teslim oldu. Bir haftadır fabrikasına ait misafirhanede gizlendiğini söyleyen Tayan, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki ifadesinde olayın boğuşma sırasında yaşandığını iddia ederek, şunları söyledi:

  “Hobi olarak ilgilenmek için 3 yıl önce tekne aldım. Ersin’le tanışmamız bu teknenin tamiriyle ilgili oldu. İkimiz de Selimiye Su Ürünleri Kooperatifi üyesiydik. Kooperatifin yeri çok güzel olmasına rağmen durumu iyi değildi. Ben de bazı uyarılarda bulunarak buranın çok daha güzel bir yer olabileceğini söyledim. Çünkü yer Salacak gibi güzel bir yerdeydi. Buranın daha güzel olması için üyelere yazılar çıkardım. Bu girişimlerim nedeniyle Ersin bana soğuk davranmaya başladı. Olay günü arkadaşlarımla iskelede balık yiyordum. Bir süre sonra Ersin arkadaşlarıyla birlikte, ‘Buraların ağası sen misin?’ diyerek üstüme saldırdı. Kendimi savunmak zorunda kaldım. Bir süre boğuştuk. Olay boğuşma sırasında istemeden oldu. Öldürme kastım yoktu. Olay sırasında ben de karnım ve bacağımdan yaralandım.”

  Cezaevine gönderildi

  Polis, olay sırasında Tayan ve Pakcan’ın alkollü olduğunu, olayda kullanılan bıçağın masada karpuz kesmekte kullanıldığını belirledi. Öldürülen Ersin Fatih Pekcan’ın evli ve 2 çocuk babası olduğu, “adam yaralama” suçundan emniyette kaydı bulunduğu belirtildi. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Ahmet Tayan tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı