Ege Haberleri

EGE

  Boğulan gençler toprağa verildi

  Ramazan FİLİZ / DURSUNBEY (Balıkesir), (DHA)
  21.07.2015 - 01:10 | Son Güncelleme:

  Balıkesir’in Dursunbey İlçesi’nde, serinlemek için girdikleri yangın havuzunda boğularak hayatını kaybeden 16 yaşındaki Mehmet Yılmaz ve 17 yaşındaki Adil Karabulut toprağa verildi.

  Mehmet Yılmaz ve Adil Karabulut’un Bursa Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemenin ardından cenazeleri Doğancılar Mahallesi’ne getirildi. Gençlerin cenaze namazı katılanların çok fazla olması nedeniyle Harmanalanı Mevkii’nde Mehmet Yılmaz’ın imam olan akrabası Mehmet Ali Yılmaz tarafından kıldırıldı. Törene Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Başkan Yardımcısı Sadettin Arslan, gençlerin Bursa’daki arkadaşları, yakınları ve çevre mahallelerden yüzlerce vatandaş katıldı. Adil Karabulut ve Mehmet Yılmaz’ın yakınları gözyaşlarına boğulurken, Dursunbey Belediyesi cenaze töreninde gelen yüzlerce vatandaşa su ve yemek ikramında bulundu.

  Boğulan gençler toprağa verildi

  CENAZEDE İMAMA TEPKİ

  Hollanda’da imamlık yaptığı da öğrenilen Mehmet Ali Yılmaz cenaze namazını kıldırdıktan sonra yaptığı konuşmayı uzatınca, vatandaşlardan tepki geldi. Bazı vatandaşlar, "Çok uzattın hocam yaşlılar var, yoruldular, kısa kes" dedi. İmam tepkilere aldırış etmeyip, "Yaşlılar oturabilir" deyince, tepki daha da arttı ve imam konuşmasını tamamladı. Gençlerin cenazeleri gözyaşları içinde köy mezarlığında toprağa verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı