Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bogdan Tanjevic gençleri izledi

(A) Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Bogdan Tanjevic, Letonya ve Litvanya'nın 9-19 Ağustos'ta ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası'na katılacak olan Genç Milli Takımı'nın antrenmanını izledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Abdi İpekçi Spor Salonu'nda, antrenör Erhan Toker yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanı, Tanjevic'in yanı sıra (A) Milli Takım Yardımcı Antrenörü Hasan Özmeriç ile Erkek Altyapı Milli Takımları Teknik Direktörü Nihat İziç de takip etti.

Isınma hareketleriyle başlayan antrenman daha sonra hücum setleriyle devam etti. Ay-yıldızlılar, tek potada 3'e 3 ve 4'e 4 hücum ve savunma ağırlıklı çalıştıktan sonra bir süre şut idmanı yaptı. Antrenmanın son bölümünde ise genç milliler, çift potada 5'e 5 maçla hücum setleri çalıştı.

Bogdan Tanjevic, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine yaptığı açıklamada, Genç Milli Takım'da forma giyen birçok oyuncunun gelecek yıllarda (A) Milli Takım'da forma giyecek potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Genç Milli Takım'da bulunan oyuncuları uzun zamandır takip ettiğini vurgulayan Tanjevic, şunları söyledi: “Yetenekli oyunculardan oluşan bir kadro. Önemli olan sadece galibiyet veya madalya almaları değil. Onların geleceğe hazırlanmaları daha büyük önem taşıyor. Buradaki oyuncuların birçoğu gelecek yıllarda A Milli Takım'da forma giyecek potansiyele sahip. Antrenörleri çok iyi iş çıkartıyor ve çok iyi antrenman yapıyor. Avrupa Şampiyonası'nda madalya alacak güçleri var.”

Bunları da Beğenebilirsiniz