KAYSERİ HABERLERİ

Boğazköprü Mevkiinde Plan Değişlikliği İle Yol, Lojistik Merkez Ve Demiryolu Bir Arada

IHA
13.09.2015 - 16:05Son Güncelleme :

MELİKGAZİ

IHA

Kayseri ilinin batı girişinde bulunan Boğazköprü mevkiinde yol düzenleme, demiryolu hattı ve lojistik merkezi için bütünlük arz eden çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Boğazköprü mevkiinde yolun güvenli ve akışkanlığı, demiryolu bağlantı hattının rahatlığı ve lojistik merkezine ulaşım için yeni bir imar planı yapıldığını bildirdi.
Meclis kararı ile…
Anbar Mahallesi’nde Boğazköprü Mevkii, Lojistik Merkezinde yapılan alan ile Demiryolları Hattının daha güvenli ve seri olabilmesi için imar planında değişiklik ön görüldüğünü belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri ilinin batı girişi, aynı zamanda şehrin imajını gösterdiğini, bu açıdan bu şehre ilk gelenler hakkında iyi bir izlenim bırakılması gerektiğini kaydetti.
Boğazköprü mevkiinde yolun krokide belirtilen 275 m²’lik kısmını kapsayan bölümde imar planında değişiklik yapıldığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Anbar Mahallesi, şehrimizin batı girişi olup, şehrimiz için ilk intiba veren bir bölgedir. Bu bölge Kayseri imajı için ve Kayseri hakkında fikir elde edecek turistler için önemlidir. Bu açından Anbar Mahallesi, Boğazköprü mevkiinde yeni bir çevre ve yol düzenleme çalışması yapılmak istenmiştir. Bu yol çalışması ile Boğazköprü yol ayrımı, demiryolu hattı ve bu bölge de ticaret açısından önemli merkez olan lojistik merkez arasında dengeli ve seri bir ulaşım ağı kurulmak istenmiştir. Yol güzergâhlarının öncelikle güvenli ve seri olması planlanmış ve buna göre imar planında değişiklik yapılmıştır. Şehrimize hayırlı olsun.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Boğazköprü Mevkiinde Plan Değişlikliği İle Yol, Lojistik Merkez Ve Demiryolu Bir Arada hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Eylül 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Boğazköprü Mevkiinde Plan Değişlikliği İle Yol, Lojistik Merkez Ve Demiryolu Bir Arada haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:11
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:56
  • Yatsı
   19:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı