Gündem Haberleri

  Boğaz'ın kara noktaları

  Hürriyet Haber
  03.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BEŞİKTAŞ MEYDANI: 94 kaza

  1998 yılının ilk dokuz ayında çarpışma ve duran araca çarpma şeklinde 94 maddi hasarlı kaza meydana geldi. Yayaların kendileri için yapılmış olan üst geçidi kullanmayarak taşıt yoluna girmeleri nedeniyle taşıtlar ani fren yapmak zorunda kalıyor. Yayaların üst geçidi kullanmalarını sağlayacak levhaların konması kazaları önemli ölçüde azaltacak.

  DOLMABAHÇE SALTANAT KAPISI: 56 kaza

  1998 yılının ilk dokuz ayında çarpışma ve duran araca çarpma şeklinde 56 maddi hasarlı kaza meydana geldi. Nedeni sürücülerin dikkatsizliği. Yolun aşırı virajlı olması ve özellikle gece aşırı sürat yüzünden, sürücüler araçlarının hakimiyetini kaybedip karşı yönden gelen araçlarla çarpışıyor. Bu sebeple ilgili yerlere hız tahdit ve yolun krokisini gösteren levhaların konması kazaları azaltacak. Bu güzergahın trafik ayırım işaretleri yapılıyor.

  BÜYÜKDERE CADDESİ: 7 kaza

  1998 yılının ilk dokuz ayında çarpışma ve duran araca çarpma şeklinde yedi maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Kazalar sürücülerin alkollü ve aşırı hızlı araç kullanmalarını nedeniyle oldu. Bu kavşakta kazaların önlenmesi için trafik akışının yeni bir düzenlemeyle değiştirilmesi ile kazalar azaldı.

  SAHİL YOLU: 15 kaza

  1998 yılının ilk dokuz ayından çarpışma şeklinde meydana gelen 15 maddi hasarlı trafik kazası sürücülerin trafik kurallarına uymamalarından kaynaklanmış.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı