BALIKESİR HABERLERİ

Boğaziçi Üniversitesi İle Ayvalık Belediyesi Arasında Yerel Kalkınma İşbirliği

IHA
29 Temmuz 2015 - 12:42Son Güncelleme : 29 Temmuz 2015 - 12:43

ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE YÖNELİK ORTAK PROJE HAZIRLANACAK

IHA

Boğaziçi Üniversitesi çocukların eğitimine yönelik bir proje ile Ayvalık’a ilk adımını atıyor.
Bu bağlamda Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Gülay Barbarosoğlu, rektör yardımcısı Profesör Dr. Ayşe Mumcu ve rektör danışmanı Profesör Dr. Fikret Adaman Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i ziyaret etti.
Boğaziçi Üniversitesi ile Ayvalık Belediyesi ortaklaşa çocukların eğitimine yönelik bir projeyi 10 Ağustosta hayata geçiriyor.
Ayvalık Belediyesi ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından ilçede yerel kalkınma merkezi yapılması planlanıyor.
Yerel Kalkınma Merkezi Projesi kapsamında kırsal alanda kalkınma, gelir kaynaklarının arttırılması, kadına, çocuğa yönelik eğitim, aileye ekonomik katkıların arttırılması ile kooperatifleşme konusunda projelendirme ve hayata geçirme ile ilgili çalışmalar yapılarak uygulamaya geçilecek.
Yakın zamanda Ayvalık Belediyesi ile Boğaziçi Üniversitesi arasında imzalanacak protokol ile bu çalışmalar resmiyet kazanacak.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Ayvalık’ta kalkınma merkezi yapılması planlanıyor. Yöresel üretime dayalı gelir kaynaklarını arttırma ile ilgili projeler yapılacak ve uygulamaya geçilecek. Boğaziçi Üniversitesi ile belediyemiz tarafından hayata geçirilecek olan ilk uygulama da çocukların eğitimine yönelik olarak 10 Ağustos’ta başlıyor” dedi.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Gülay Barbarosoğlu, rektör yardımcısı Profesör Dr. Ayşe Mumcu ve rektör danışmanı Profesör Dr. Fikret Adaman’a kırlangıç tesislerini de gezdirerek bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Boğaziçi Üniversitesi İle Ayvalık Belediyesi Arasında Yerel Kalkınma İşbirliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Boğaziçi Üniversitesi İle Ayvalık Belediyesi Arasında Yerel Kalkınma İşbirliği haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:32
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   13:22
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı