Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Boğaziçi’nde kalp durduran basket

  Burak AKBULUT/İSTANBUL
  09 Şubat 2006 - 02:43Son Güncelleme : 09 Şubat 2006 - 02:44

  Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışan 37 yaşındaki Yard. Doç. Dr. Tolga Ulus, basketbol oynarken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim ve Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim Üyesi Tolga Ulus, dün saat 17.00 sıralarında basketbol oynamak için Boğaziçi Üniversitesi Kültür ve Spor Tesisleri’ne gitti.

  Okul arkadaşlarıyla birlikte yaklaşık bir saat basketbol oynayan Ulus, top kendisine geldiği sırada yere yığıldı. Arkadaşları, Ulus’a ilk müdahaleyi yaparak sağlık görevlilerinden yardım istedi. Spor salonuna kısa sürede ulaşan görevliler, Ulus’un kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini belirledi.

  Ulus’un Boğaziçi Üniversitesi’nden dönem arkadaşı makine mühendisi Ali Murat Özgargun, her hafta düzenli olarak basketbol oynadıklarını belirterek; "Sigara bile içmezdi. Top eline geldiği sırada yere yığıldı. Müdahale ettik ancak kurtaramadık. Çok üzgünüm; ailesine, esine başsağlığı diliyorum" dedi.

  Genç doçent ’son nefesi’nde topu kaptı!

  Boğaziçi Üniversitesi’nde görevli Yard. Doç. Tolga Ulus, üniversitenin sosyal tesislerinde basketbol maçı yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Sigara bile içmeyen genç öğretim görevlisi bir ABD ziyaretinde, San Francisco’daki Golden Gate Köprüsü’nü bu pozla hatıraları arasına almıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı