Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boğaz'ı 3. kez yüzerek geçti ama...

24. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nı üst üste 3. kez kazanma başarısı gösteren Galatasaray Kulübü sporcusunu Hasan Emre Musluoğlu, bu yarışın 2 gün öncesinde de 4x200 metrede yeni Türkiye rekoru kıran ekibin içindeydi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hasan Emre Musluoğlu, 13 Temmuz Cuma günü Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası 4x200 metrede yarışında Nezir Karap, Doğa Çelik ve Kemal Arda Gürdal ile birlikte 7.32.09 derece yapıp yeni Türkiye rekorunun sahibi olduklarını hatırlatarak, “Daha sonra kulübümden izin alarak iki gün sonraki 24. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'na hazırlandım. Üst üste 3. kez bu önemli yarışmayı kazanmayı başardım. Bundan büyük gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Henüz 20 yaşında olduğunu ve 18 yaşından itibaren Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda birinciliği kimseye kaptırmadığını aktaran Musluoğlu, elde ettiği başarıya rağmen beklediği ilgiyi görememekten yakındı.
“İlk yıl birinci olduğumda ilgi olur diye bekledim ama karşılık göremedim. İkinci kez kazandığımda da aynısı oldu” diyen Hasan Emre Musluoğlu, şunları söyledi:

“Üst üste 3. kez kazandım. Ama beklediğim ilgiyi hiç göremedim. Üç yıldır kimse bana yardım etmedi. Kendim bireysel olarak hazırlandım ve yüzdüm. En azından tekne üzerinden bir kişi bana rota belirlemede yardımcı olabilirdi, o bile yapılmadı. Bu konuda talebim olmadı ancak birinin de çıkıp, 'Nasıl destek olabiliriz?' diye sorması lazım. Ben son iki yılın şampiyonu olarak dün start noktasındaydım. Bence gereken destek verilmiyor, gereken reklam yapılmıyor. Çok sayıda yabancı sporcu geldi ve İstanbul Boğazı'nda derece yapmayı hedefliyorlardı. Ben 3. kez birinci olurken, arkamdan gelen 2 sporcu da yabancıydı. Ama ben bir Türk yüzücü olarak birinciliği bırakmadım. Yabancı sporcuların desteği benden daha fazlaydı ama ben bir Türk olarak bayrağımızın en üstte olması için mücadele verdim.”

“Hayalim olimpiyat”

Hasan Emre Musluoğlu, hayalinin bir günde olimpiyatlarda yer alabilmek olduğunu kaydetti. Gerçekçi konuşmayı seven biri olduğunu vurgulayan ve bir uzun mesafe yüzücüsü olarak olimpiyatlara katılma şansını yüksek bulmadığını kaydeden Musluoğlu, “Ama hayalim tabii ki olimpiyatlara katılabilmek. Bunun için çalışmaya devam edeceğim” diyerek sözlerini tamamladı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz