Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boğaz'da şova geliyorum

Lakers’ın yıldızı takım arkadaşı Gasol’dan İstanbul’un güzellikleri ve ateşli seyirci hakkında bilgi sahibi olduğunu söylerken, “Çok zorlu takımlarla mücadele edeceğiz” dedi.

Razi CANIKLİGİL-LOS ANGELES
SON GÜNCELLEME

NBA’de gelmiş geçmiş en iyi oyuncular arasına genç yaşta adını yazdıran Kobe Bryant, hem kendisine ait olan yeni ayakkabının tanıtımını yaptı, hem de ülkemizde yapılacak olan 2010 Dünya Şampiyonası öncesi düşüncelerini açıkladı.
Bizimkileri övdü
Nike’nin LA Lakers’ın yıldızı için ürettiği ‘Kobe Zoom’ serisinin 5’incisi Los Angeles’te tanıtıldı. Bu ayakkabının isim babası olan Kobe, Lakers’in eski salonu Forum’da yapılan tanıtım toplantısında NBA’deki temsilcilerimiz Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlu ve Ersan İlyasova’ya övgüler yağdırdı. Önümüzdeki yaz İstanbul’da yapılacak Dünya Basketbol Şampiyonası’nda en büyük rakiplerinin ev sahibi Türkiye olacağını ifade etti.
İstanbul’da uyumak yok
Ateşli ve hiç susmayan Türk seyircisinin yarattığı atmosfer ve İstanbul’un güzelliklerini takım arkadaşı Paul Gasol’dan dinlediğini anlatan Kobe Bryant, “Kendisi tam bir İstanbul hayranı. En büyük arzum ise sezon sonunda sağlıklı ve güçlü bir şekilde İstanbul’a gitmek. İstanbul’da Dünya Şampiyonluğu Kupası’nı havaya kaldırmaya geliyorum. İstanbul’da maç yaparken uyumayacağız, kazanmak için elimizden ne gelirse yapacağız. Çok zorlu takımlarla mücadele edeceğiz. En çok Türkiye’den çekiniyoruz” diye konuştu.

Defansta herkesi cebime koyarım

KOBE Bryant oyunda kazanmanın en önemli rolünün iyi defans yapmak olduğunu söyledi. Kendisini çok iyi bir forvet oyuncusu olarak görenlere ise şu karşılığı verdi: “Rakibinizi durduramadıktan sonra çok sayı üretmenin bir anlamı yok. Kazanmak için iyi savunma yapmak gerekiyor. Ben bugün savunmaya gelince NBA’de herkesi cebime koyarım.” Bu sezon Batı Konferansı’nda en büyük rakiplerinin Denver Nuggets olduğunu açıklayan Kobe, en büyük hedefinin, takımında herkesi aynı sayfaya koyup şampiyonluk yarışında eşit mücadele seviyesine getirmek olduğunu, bunu başarınca şampiyonluğun geleceğini söyledi.

290 gram 120 dolar

Çok farklı renklerde üretilecek olan Kobe Zoom V, ocak ayında ABD ve Avrupada 120 dolardan satılacak. Ayakkabının ağırlığı sadece 290 gram.


Bunları da Beğenebilirsiniz