« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boğaz Köprüsü'ne Bursa bayrağı

Bursasporlu taraftarların, “Hayallerimiz elbet bir gün gerçek olacak, Bursaspor bayrağı boğazda sallanacak, yer yerinden oynayacak” yönünde maçlarda bulunduğu tezahürat 20 Mayıs Perşembe günü gerçek olacak.

A.A
SON GÜNCELLEME
Turkcell Süper Lig Şampiyonu Bursaspor'un 250'şer metrekarelik iki bayrağının perşembe günü Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine asılacağı bildirildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı açıklamada, şampiyonluk sürecinde yeşil-beyazlı taraftarların şampiyon olan takımlarının bayrağının Boğaz Köprüsü'nde dalgalanmasını istediğini, şampiyonluğun gerçekleşmesinin ardından da bunun gündeme geldiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Biz de bu konuda çalışmalarımızı yaptık. Devlet Bakanı sayın Faruk Çelik, Ulaştırma Bakanımız ile gerekli irtibatları kurdu, gerekli talimatlar verildi. Biz de İstanbul'da Karayolları 17. Bölge Müdürü ile görüşmelerimizi tamamladık. Şu anda bayraklar hazırlanıyor. 20 Mayıs Perşembe günü 250'şer metrekarelik iki Bursaspor bayrağı Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine asılmış olacak. Şampiyon Bursaspor'un bayrakları her iki köprüde de dalgalanacak.”

Bunları da Beğenebilirsiniz