Ege Haberleri

EGE

  Boğaz kirliyse temiz elle yapışmak gerek

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  05.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.05.2011 - 23:39

  MHP İzmir milletvekilleri Oktay Vural ve Erdal Sipahi, aday Müsavat Dervişoğlu, il merkezinde basın toplantısı düzenleedi.

  Vural, Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonu değerlendirdi, özetle şunları söyledi: “İzmirliler, bu milletin hakkına ve hukukuna uzanan ne tür bir yolsuzluk varsa bunun hesabının sorulmasını isteyecek bir siyasi duruşa sahiptir. Yolsuzluklara boğazına kadar batmış bir hükümetin yolsuzluklarla ilgili kararlı bir duruşu olmadığını bilmelidir. Bugüne kadar siyasi iktidarın uygulamaları ve baskılarıyla zaman zaman kamuoyuna yansıyan birtakım örnekler hükümetin muhalefeti susturmak amacıyla bu tür operasyonlar yaptığını gösteriyor. AKP, kendi belediyelerinde soruşturma yapılmasını engellemektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyonla, yargının siyasallaşması ve bu tür operasyonların siyasi açıdan derin bir şüphe uyandırdığının farkındayız.
  Kutuplaşma gerginlik
  İzmir’den aday olan iki bakan da operasyonu ‘manidar’ görüyor. Bu arkadaşlar hem yapıyorlar, hem zeytinyağı gibi üste çıkıyorlar. Böyle bir operasyonu kullanarak İzmir’de manipülasyon ve kutuplaşma ile seçmen tercihlerinin yönlendirildiği şüphesi uyanmaktadır. İzmirliler’in mağdur edilmesini ve mağdur edebiyatı ile yönlendirilmesini doğru bulmuyoruz. MHP olarak bu sürecin siyasi amaçlarla kullanılmasına karşıyız. Kutuplaşma ve gerginlik oluşturarak seçmenin gerçek tercihlerinin manipüle edilerek kullanılmasına izin vermeyeceğiz.” Dervişoğlu ise, “Kirli bir boğaz var ise o boğaza kirli elle yapışılmamalı. Boğaz kirli midir, değil midir bilemem. Ama elin kirli olduğu kesindir” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı