« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boğaz havası masa tenisine yaradı

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen'in ortaya attığı fikirle 26 Temmuz Pazar günü, İstanbul'da, boğaz köprüsü üzerinde yapılan Avrupa-Asya “All Star” organizasyonun tanıtımı sonrasında, sponsor enflasyonu yaşanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

“All Star” organizasyonun ilk ayağı Çin Halk Cumhuriyeti'nde yapıldıktan sonra 2. ayağı da İstanbul'da gerçekleştirilecek. Haldun Alagaş Spor Salonu'nda, 10-11 Kasım tarihlerinde düzenlenecek “All Star”a Türkiye'den Gencay Menge'nin yanı sıra Avrupa ve Asya Kıtaları sıralamasında ilk 5 içinde yer alan sporcular katılacak.   

Avrupa'dan Timo Boll (Almanya), Vladimir Sansanov (Belarus), Michael Maze (Danimarka), Kalinikos Kreanga (Yunanistan) ve Werner Schlager (Avusturya), Asya'dan da Ma Lin (Çin), Ma Long (Çin), Joo Se Hyuz (Güney Kore), Chucg Chih Yua (Tayvan), Cheung Yuz (Hong Kong) ve Wang Hao (Çin) organizasyonun Türkiye ayağında mücadele edecek sporcular olacak.

Federasyon yetkilileri, bu organizasyon için çeşitli sponsor firmalarla görüşmelerini sürdürüyor. Organizasyonun, federasyonun bütçesine yaklaşık 150 bin TL'lik katkı sağlaması bekleniyor.

Masa Tenisi branşının ünlü firmalarından Butterfly ile organizasyondaki masaları sağlama yönünde anlaşma sağlandı. Firma, bunun yanında 15 bin Avroluk destek de sağlayacak.

Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) da kendisine sponsorluk yapan firmalardan sağlayacağı yaklaşık 30 bin Avroyu organizasyona aktaracak.

Anlaşma sağlanan diğer sponsorlardan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Spor A.Ş. de gösteri amaçlı organizasyon için ildeki faaliyetleri üstlenecek. Federasyon, bu nedenle bu kurumların salon içerisinde bulunan toplam 26 panodan, 8'inde reklamlarını yayınlayacak. Reklam panolarından 4'ü de Butterfly firmasına tahsis edildi. Geriye kalan 14 pano için federasyon adına çalışan firma Türk sponsorlarla görüşmelerini sürdürüyor.

EUROSPORT'TAN 160 DAKİKALIK CANLI YAYIN

Kasım ayı içindeki organizasyonu dünyanın tanınmış spor kanalı Eurosport da canlı olarak yayınlayacak. Toplam 2 gün sürecek “All Star” için Eurosport Televizyonu'nun toplam 160 dakikalık canlı yayın yapacağı bildirildi. Söz konusu televizyonun naklen yayını nedeniyle de sponsorların olaya büyük bir ilgi gösterdikleri öğrenildi.

SPONSORLAR 2010 AVRUPA ŞAMPİYONASI'NA DA İLGİ GÖSTERİYOR

İstanbul'da, 16-25 Temmuz tarihleri arasında yapılacak 2010 Gençler ve Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'na da sponsorlar büyük ilgi gösteriyor.

Boğaz'daki şovun ardından federasyonun kapısını aşındıran sponsorlardan bazıları ile anlaşma sağlanırken, diğerleri ile de görüşmeler sürüyor.

İstanbul'da, Cebeci Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek ve yaklaşık 750 bin TL'ye malolması planlanan şampiyona için İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Spor A.Ş., Ulusoy Turizm, Güneş Sigorta, Stag, Ger Floor, Joola ve Butterfly sponsorluk görüşmeleri yapılan firmalar arasında yer alıyor. Bu firmalardan Ger Floor ile salonun zemin sponsorluğu konusunda anlaşma sağlandı. Ulusoy ile de ulaşım, konaklama ve yemek konusunda görüş-alışverişi devam ediyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz