« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Boğaz’a Türk çıkarması

Samsung Boğaziçi Kıtalararası yarışlarında erkek ve kadınlarda ilk iki sırayı Türk sporcular aldı. Erkeklerde Bertuğ Coşkun, kadınlarda ise 16 yaşındaki Nilay Erkal, kürsünün zirvesine çıktı.

Tolga YENİGÜN/İSTANBUL
SON GÜNCELLEME

SAMSUNG Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda mutlu sona Bertuğ Coşkun 1:01:20 ile ulaştı. Lübnan’dan Kore’ye; Arjantin’den Özbekistan’a yüzlerce yüzücünün katıldığı prestijli organizasyonda birinci olan Bertuğ, geçen yılda kürsüde ikinci sıraya çıkmıştı. İkinci yine Türk sporcu Emre Öztürk (1:03:06)olurken, İtalyan Claudio Gargaro'ydu. (1:05:01)
Kadınlarda da ilk iki sıra yüzücülerimizin oldu. 16 yaşındaki Nilay Erkal 1:04:53’le birinci olurken, Deniz Güngöroğlu (1:06.48) ikinciliğe ulaşıtı. Jessica Wooddisse ise (Büyük Britanya) kürsüye 3. sırada çıktı.

Boğaz’a Türk çıkarması

TÜRK SPORCULAR BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Bu yıl 27.’si düzenlenen dünyanın kıtalararası tek yüzme yarışı olma özelliğini taşıyan ve Kanlıca’dan başlayarak Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda sona eren yarışa 892’si yabancı toplam 1858 yüzücü katıldı.
Boğaz’ın en durgun olduğu ay temmuz ayında gerçekleştirilen prestijli yarışın kazanan Türk sporcular Bertuğ ile Coşkun’u tribündeki izleyiciler ayakta alkışladı.

Boğaz’a Türk çıkarması

WALKER'E BÜYÜK İLGİ
Yarışın bu seneki süprizi en zorlu 7 okyanus geçişinde başarıyla kulaç atan ilk İngiliz yüzücü Adam Walker oldu. Kanlıca-Kuruçeşme arasındaki 6.5 km’lik parkurunu yarışmacılardan 5 dakika önce başlayarak gösteri amaçlı geçen Walker, bitiş çizgisinde büyük ilgi gördü. TMOK Başkan Yardımcısı Türker Arslan, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eski bakanlardan Kürşat Tüzmen de katıldı.

Boğaz’a Türk çıkarması

SERKAN OCAK DA BOĞAZ'DAYDI
Hürriyet Seyahat Yayın Yönetmeni Serkan Ocak da Boğaz'da yüzen iki bin kişinin arasındaydı. Koluna taktığı kamerayla bol bol çekimde yapan Ocak, yarışı yaklaşık 2 saatte tamamladı. Yarışın her zamankinden çok zor olduğunu söyleyen Serkan Ocak, "Akıntı neredeyse hiç yoktu, geçen yıllara göre daha zordu. Su biraz soğuktu ama yalıların arasında yelkovan kuşlarının altında yüzmek herşeye değerdi" dadi.


Bunları da Beğenebilirsiniz