MUĞLA HABERLERİ

Bodrumlu Miniklerden “Köpekler Evsiz Kalmasın!” Projesi

IHA
01.08.2015 - 14:59Son Güncelleme :

“KÖPEKLER EVSİZ KALMASIN” SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ KAPSAMINDA MİNİK ÖĞRENCİLER, BODRUM BELEDİYESİ GEÇİCİ HAYVAN BAKIM EVİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

“Köpekler evsiz kalmasın” sosyal sorumluluk projesi kapsamında minik öğrenciler, Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evini ziyaret etti.
Sahipleri tarafından sokağa terk edilen sokak hayvanlara dikkat çekmek, hayvanların gerekli bakımlarının yapılmasını sağlamak amacıyla başlatılan projede 60 gönüllü minik öğrenci görev aldı. Bodrum’daki Harvard Dil Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan projeye Bodrum Belediyesi de destek verdi.
Projede birebir görev alan öğrenciler, kendi harçlıklarından artırdıkları paralarla temin ettikleri 15 adet demonte köpek kulübesini, Bodrum Belediyesinin Torba Mahallesi’ndeki Geçici Hayvan Bakımevine teslim etti. Kulübeleri burada kendi elleriyle boyayan öğrenciler, etkinlik boyunca renkli görüntüler oluşturdu. Belediye personeli de öğrencilere yardım etti.
Etkinlik hakkında bilgi veren okul yetkilisi Erdal Balcı, “Okulumuzu 2014 yılında kurduk. O günden bu güne öğrencilerimizle çevreye karşı duyarlı olmalarını sağlayacak değişik faaliyetlerde hep beraber oluyoruz, birlikte zaman geçiriyoruz. Bu hafta da Bodrum Belediyesi ile işbirliği halinde, özellikle sahipleri tarafından terk edilmiş köpeklerin evsiz kalmalarını engelleme amaçlı ve onların burada eğitilmelerini sağlayacak bir kulübe yapma etkinliği planladık. Dil okulu öğrencilerimiz, kendi harçlıklarından bu faaliyet için ciddi bir pay ayırdılar. Demonte halinde hazırlanmış köpek kulübelerinin hem boyanması hem de onları tekrar monte edilerek, yerinde, köpeklerin birebir eğitimlerini inceleyecekler. Aynı zamanda köpeklerin ev sahibi olmalarını sağlayacaklar. Bu faaliyetlerimizin içinde bize destek olan Bodrum Belediyesine ve köpeklerin uzunca bir süre yem gibi ihtiyaçlarını karşılayan diğer tedarikçilerimize çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın hem köpek sevgisi hem de çevreye karşı duyarlılıklarını bir nebze olsun artıracağımızı düşünüyoruz. Bugün çocuklarımızın harçlıkları sayesinde 15 tane kulübe temin edilmiş oldu. Bunun haricinde yaklaşık 1 yıl köpeklerin bakım ihtiyacını karşılayacak gıdalar da temin edildi.” dedi.
Etkinlik sonrası öğrenciler, bakım evini bir süre dolaşarak bakımevinde kalan hayvan dostlarıyla vakit geçirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bodrumlu Miniklerden “Köpekler Evsiz Kalmasın!” Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bodrumlu Miniklerden “Köpekler Evsiz Kalmasın!” Projesi haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı