Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bodrumlu mahkumlar Nefes'i izledi

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  09 Kasım 2009 - 21:53Son Güncelleme : 09 Kasım 2009 - 21:53

  MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ndeki Bodrum Cezaevi’nin orta bahçesinde kurulan açık hava sinemasında 58 mahkum nefes filmini izledi.

  Bodrum Cumhuriyet Savcılığı ile BESİAD tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte filmi seyreden mahkumların büyük heyecan yaşadığını belirten BESİAD Başkanı Cenk Sezgin, “Böyle anlamlı bir günde Türkiye’de çevrilen ve Türk askerinin ne tür zor şartlar altında vatanı ve toprağı için terör ile verdiği mücadeleyi anlatan filmi mahkumların heyecanla izlediğini görmek bizleri de mutlu etti” dedi.

  Yokuşbaşı Mahallesi’nde bulunan Bodrum Cezaevi'nin orta bahçesinde kurulan açık hava sinemasında, bugün akşam saatlerinde, 58 mahkum son günlerin en beğenilen filmlerinden biri olan Nefes filmini büyük bir heyecanla izledi. BESİAD (Bodrum Esnaf ve Sanayici İşadamları Derneği), Cinemarin Sinemaları ve Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’nın birlikte gerçekleştirdiği organizasyonda, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Tufan Turan, cezaevinden sorumlu savcı Adnan Kahraman, Cezaevi Müdürü İsmail Türk ve BESİAD Başkanı Cenk Sezgin filmi mahkumlarla birlikte filmi izledi.

  Film sonrasında açıklama yapan savcı Kahraman, Adalet Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda Bodrum’da mahkumlara yönelik saz ve çeşitli sosyal kurslar düzenlendiğini belirterek, “Cezaevindeki vatandaşlarımızın morallerini yüksek tutmak, böyle değerli bir filmi seyrettirmek için BESİAD ile işbirliği yaptık. Mahkumlarımıza yönelik saz ve benzeri çeşitli kurslarla sosyal yaşantılarını güçlendirmek için bu tür organizasyonları sıklıkla yapacağız. Amacımız mahkumlarımızın güncel ve sosyal yaşantıdan kopmadan yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamak, filmin beğenilmesi bizleri de mutlu etti” dedi.

  BESİAD Başkanı ve Cinemarin Sinemaları’nın işletmecisi Cenk Sezgin ise “Yarın 10 Kasım’da Ata'mızı saygıyla anacağız. Bu film çevrilirken ve gösterime girdikten sonra hayatında silah tutmamış, savaşmamış kişiler yorum yapıp olmadık anlaşılmaz değerlendirmeler yapmaya çalıştılar. Böyle anlamlı bir günde Türkiye’de çevrilen ve Türk askerinin ne tür zor şartlar altında vatanı ve toprağını korumak için terör ile verdiği mücadeleyi en ince detaylarına kadar anlatan filmi normal vatandaşlarımızın yanı sıra sosyal yaşamdan kopmalarını engellemek amacıyla mahkumlarında izlemesini sağladık. Cezaevindeki vatandaşlarımızın filmi ilgi ile izlediğini görmek alınan kararın ne derece doğru olduğunu ortaya koydu” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı