MUĞLA HABERLERİ

Bodrumlu kadınlardan 'hayır' çalışması

DHA
30.03.2017 - 14:18Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın Bodrum ilçesindeki Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri 16 Nisan'daki referandumda hayır oyu kullanacaklarını söyleyerek vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıttı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Gülay Mertol ve dernek üyeleri, Bodrum'un 35 farklı mahallesinde 'hayır' kampanyası başlattı. Mahalle mahalle dolaşıp halka referandum hakkında bilgi veren kadınlar, Bodrum Denizciler Derneği Kafeteryası'nda oturan ve yürüyüş yapanlara broşür dağıttı. Kafeteryada oturan erkekleri eleştiren Dernek Başkanı Gülay Mertol, "Gördüğünüz gibi erkeklerin hemen hepsi oturuyor, yazık oturulacak zaman değil. Bu referandumun ülkeyi uçuruma götürmemesi için çalışmalıyız. Ne yazık ki erkekler oturuyor, kadınlar çalışıyor. Bu ülkeyi, Atatürk'ün emanet ettiği kadınlarımızın 'hayır'ı kurtaracak" dedi. Kafeteryadaki erkekler de kadınların sert tepkisine "Haklısınız" diyerek yanıt verdi.

Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bodrumlu kadınlardan 'hayır' çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bodrumlu kadınlardan 'hayır' çalışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı