Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bodrum'daki selin bilançosu açıklandı

  A.A
  02 Şubat 2011 - 16:26Son Güncelleme : 02 Şubat 2011 - 16:26

  Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir, ilçede yaşanan selin ardından başlatılan hasar tespiti çalışmalarında, 701 ev ile iş yerinin selden hasar gördüğünün belirlendiğini bildirdi.

  Özdemir ilçede 29 Ocak gecesi yaşanan selin ardından Muğla'dan gelen “Afet ve Acil Durum” ekiplerinin hasar tespit çalışması yaptıklarını bildirerek, “Ekiplerimiz hasar tespit çalışmalarını tamamladı. Yaşanan selde, 164'ü iş yeri olmak üzere toplam 701 ev ile iş yerinde maddi hasar oluşmuş. Bizim ulaşamadığımız vatandaşlarımız varsa, en kısa süre içinde bizimle irtibata geçsinler. Selden zarar gören alt yapının onarımı için belediye ve özel idare ekipleri çalışıyor” dedi.

  ACİL İHTİYAÇLAR İÇİN 500 BİN TL

  AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden de yaşanan selin ardından süratle yerel yöneticilerle irtibata geçtiğini anlatarak, “Öncelikle selde iş yeri ve evlerinde maddi hasar oluşan hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi yineliyorum. Acil ihtiyaçlar için bölgeye ilk aşamada 500 bin TL gönderilecek. Konuyu, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile görüştüm. Bu para en kısa süre içinde bölgeye aktarılacak. Yaşanan selde maddi zarara uğrayan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için yoğun çaba harcıyorum.” diye konuştu.

  Bu arada, yaşanan selde ev ile iş yerlerinde maddi hasar oluşan Ortakent ve Bitez Beldesi sakinlerinin kendi imkanları ile temizlik çalışması yaptıkları, belediye ekiplerinin ise su ve kanazilasyon hatlarının tamiri için çalışmalarını sürdürdükleri gözlendi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı