Gündem Haberleri

  Bodrum'daki faciada isyan ettiren gerçek

  İHA
  03.09.2015 - 12:08 | Son Güncelleme:

  Dün sabah saatlerinde kıyıya vuran minik Aylan ve abisi Galip'in, aileleriyle birlikte Kobani’deki IŞİD saldırılarından kaçıp Avrupa’ya sığınmak istedikleri, insan tacirlerinin ise bota binenlerin can yeleklerini zorla çıkarttığı ortaya çıktı.

  Dün sabah saatlerinde batan 2 teknede 12 kişi suda boğularak ölmüş, ölenlerin içerisinde kıyıya vuran 2 çocuğun cesedi tüm dünyayı sarsmıştı. İnsanları yasa boğan Aylan ve Galip kardeşin hikayesi ise yürekleri dağladı.

  Kobani’de yaşayan Kurdi ailesi, üç çocuğu ile birlikte Suriye sınırından Türkiye’ye girdi. Sınırdan giriş yapan aile önce İstanbul’a oradan da Bodrum’a geçti. Kobani’de IŞİD saldırılarından kaçan aile Bodrum’da bir müddet kaldıktan sonra Yunanistan’ın Kos adasına geçmek için Akyarlar koyundan denize açıldılar.

  Bodrumdaki faciada isyan ettiren gerçek

  İNSAN TACİRLERİNİN VİCDANSIZLIĞI: CAN YELEKLERİNİ ÇIKARTTILAR

  Denize açıldıkları bot 10 kişilikti ama organizatör bota 17 kişi aldı. Bota aldığı kaçakların can yeleklerini çıkarmasını isteyen insan tacirleri, üzerindeki yelekleri zorla çıkarttırıp denize attı. Umuda yolculuk yapan kaçakların botu fazla kişiden dolayı su almaya başladı, kaçakları taşıyan bot bir müddet sonra battı.

  IŞİD saldırılarından kaçan aile su alan tekneden kurtulmaya çalıştı. Bir kızını kurtaran anne, 2 çocuğundan ise haber alamadı. Çocuklarının 2’si de umuda yolculuk için bindikleri teknenin batması sonucu boğularak ölmüş ve 2 kardeş 50 metre ara ile kıyıya vurmuştu. Aileyi kurtaran sahil güvenlik ekipleri anneyi ve bir kız çocuğunu muayene için Bodrum Devlet Hastanesine getirdi. Sağ kurtulan bazı kaçaklar ise ölenleri teşhis için morga getirildi. Teşhis için getirilen kaçakların içerisinde 2 evladını kaybetmiş acılı baba da vardı. Teşhis için girdiği morgda 2 çocuğunun da cansız bedenini gören baba sinir krizi geçirdi. O esnada hastanede tedavi olan eşi ise eşinin feryadını duyunca morga koştu. Çocuklarının ölüm haberini alan anne saatlerce sakinleştirilemedi.

  Bodrumdaki faciada isyan ettiren gerçek Bodrumdaki faciada isyan ettiren gerçek

  Olay sonrasında tüm dünya yasa boğulurken, uluslararası basın yayın organları olayı medyaya taşıdı. Birçok gazete "Fotoğraf yeter söze gerek yok’ başlığı attı.

  Bodrumdaki faciada isyan ettiren gerçek

  Bodrumdaki faciada isyan ettiren gerçek

  Bodrumdaki faciada isyan ettiren gerçek

  Bodrumdaki faciada isyan ettiren gerçek

  Bodrumdaki faciada isyan ettiren gerçek

  .

  Etiketler: göçmen , Kaçak
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı