Ege Haberleri

EGE

  Bodrum’da zabıtadan gıda denetimi

  Nilüfer DEMİR / BODRUM (Muğla), (DHA)
  08.04.2016 - 14:33 | Son Güncelleme: 08.04.2016 - 14:35

  BODRUM Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yarımada genelinde bakkal, market ve süpermarketlerdeki ürünlerin son kullanma tarihi ve saklama koşullarını denetledi. Denetimler sonucu, tarihi geçmiş gıda ürünleri toplandı.

  Bodrum’da zabıtadan gıda denetimi

  Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bakkal, market ve süpermarketlerin raflarında bulunan ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol ederken ayrıca ürünlerin saklama koşullarına uygun olup olmadığı konusunu da denetledi. Yapılan sıkı kontroller sonucu son kullanma tarihi geçmiş ürünleri tutanakla birlikte teslim alan ekipler, imha edilecek ürünleri bir noktada topladı. Halkın sağlığını tehdit edebilecek her türlü olumsuz koşulun önüne geçmek için denetimlerini tüm yarımada genelinde sıklaştıran ekipler, kanunlara uymayan işletmelerle ilgili tutanak tutuldu. Bodrum merkezinde 50 işletme denetlenerek, 18 işletmeyle ilgili tutanak tutuldu, toplam 1100 parça ürüne el konularak imha edildi.

  Zabıta Müdürlüğü yetkilileri bu denetimlerin yarımada genelindeki tüm market ve süpermarketlerde devam ettiğini, vatandaşların da bu konuda kendilerine yardımcı olmalarını söyledi.


  Etiketler: Bodrum , zabıta , gıda denetimi
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı