Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bodrum'da saldırgan köpek paniği

  A.A
  02.05.2010 - 17:51 | Son Güncelleme: 02.05.2010 - 17:51

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde Rottweiler cinsi köpeğin, sahilde bir kişiyi ısırdığı ve 6-7 kişiye de saldırdığı iddia edildi.

  Bodrum'un Kumbahçe Plajı'nda vatandaşlar, Rottweiler cinsi köpek tarafından saldırıya uğradıklarını iddia ederek zabıtayı aradı. Olay yerine gelen zabıta ekipleri plajda köpeği aradı, ancak bulamadı.

  Sahildeki vatandaşlardan Ali Öztürk, denizde yüzerken birden siyah Rottweiler cinsi bir köpeğin saldırısına uğradığını iddia ederek, “Köpek beni kolumdan ısırdı. Sonra çevredekiler yardım etmeye çalıştı. Güçlükle karaya çıkabildim. Kuduz aşısı olacağım” dedi.

  Görgü tanıklarından Sevgi Özüt ise Öztürk ile denizde yüzdükleri sırada köpeğin saldırısına uğradıklarını ve Öztürk'ün bir ara boğulma tehlikesi geçirdiğini öne sürdü.

  Özüt, köpeğin daha sonra sahildeki 6-7 kişiye daha saldırdığını iddia etti.

  Bodrum Belediyesinde proje uzmanı olarak çalışan Pınar Akduman ise sahilde faaliyet gösteren birçok barda köpek bulunduğunu belirterek, “Zabıtayı arar aramaz hemen geldiler ama köpek gitmişti. Sanırım bununla ilgili yasal bir düzenleme yok. Eğitimli ve sahipli bir köpeğe benziyordu” diye konuştu.
  Köpeğin, sahibi tarafından olay yerinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

  Bu arada zabıta ekipleri sahildeki insanlara saldırdığı iddia edilen köpeği ve sahibini bulmak için çalışma başlattı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı