Ege Haberleri

EGE

  Bodrum'da korsan istilası

  Osman URAS / BODRUM (Muğla), (DHA)
  29.04.2016 - 09:59 | Son Güncelleme:

  BODRUM'da 'korsan gemileri' konseptiyle tasarlanan günlük tur tekneleri, misafirlerini ağırlamaya başladı.Bodrum'da bu yıl sayıları beşe ulaşan korsan gemisi konseptli tur tekneleri, dikkat çekiyor.

  Tasarım ve süslemeleriyle dikkati çeken tekneler, turistlerin ilgi odağı oldu. Birçok günlük tur teknesine göre yolcu kapasitesi de fazla olan Halikarnas İskelesi'ne bağlı teknelerde, havaların ısınmasıyla hareketlilik da başladı. Dışındaki kuru kafa maketleriyle ilk bakışta dikkat çeken teknelerden 5'incisinin bu yıl denize indirildiği ve tefrişatının sürdüğü öğrenildi.

  Bodrumda korsan istilası

   

  "HER GÜN KORSANLAR ARTIYOR"
  Bodrum'da beş yıl önce korsan teknesi konseptini başlattıklarını söyleyen Angel Yatçılık'ın sahibi Enver Kantarmış, "Konsan tekneleriyle turlar oldukça ilgi gördü. Şu anda ikisi bize ait olmak üzere Bodrum'da 5 korsan teknesi var. Teknemizin biri bu yıl denize indi ve turistleri ağırlamak için içini donatım çalışması sürüyor. Sezon açıldı ve yavaş yavaş hareket başladı. Black Angel teknemiz ile turlara başladık. Şu anda haftada üç tur yapıyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren bu sayı artacak" dedi. Konseptin beğenildiğini ifade eden Kantarmış, "Allah'a şükür işlerimiz de iyi. Onun için de her gün korsanlar artıyor" diye konuştu.

  Bodrumda korsan istilası


  Boyları 28 metreye ulaşan korsan teknelerinde yolcu kapasitesinin 150'yi bulduğu öğrenildi. Teknede yemek ve eğlenceye yönelik hizmetlerde farklılıklar olduğu belirtildi.

  Bodrumda korsan istilası

   


  İlk kez bu sene 'Robinson' adlı korsan teknesiyle günlük tur yapacaklarını belirten Murat Üre, "Korsan teknelerine yerli ve yabancı turistler ilgi gösteriyor ve fotoğraf çektiriyorlar. Değişik bir görüntüsü var. Günlük gezilere farklı bir hareketlilik ve canlılık getirdiğini düşünüyorum.

  Bodrumda korsan istilası

  Birçok günlük tur teknesi arasında üç beş tanesinin farklı olması çeşitlilik ve turizm açısında iyi. Turistler teknelerdeki özel partiler, animasyonlar ve dj'ler eşliğinde oldukça eğlenceli vakit geçiriyor" dedi.

  Etiketler: Bodrum , Aydın , korsan
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı