Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bodrum'da hayat normale dönüyor

  Yaşar ANTER/ BODRUM (Muğla), (DHA)
  09 Ocak 2012 - 16:32Son Güncelleme : 09 Ocak 2012 - 16:37

  Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde hayatı kabusa çeviren lodos fırtınasının ardından caddeler sokaklar temizlenmeye, hasar gören işyerleri onarılmaya başlandı.

  Bodrum’da 6 Ocak Cuma günü saat 20.30’da başlayan ve saatteki hızı 96 kilometreyi bulan fırtınanın harabeye çevirdiği ilçe merkezi, Bitez ve Ortakent- Yahşi beldelerinde yaşam normale dönmeye başladı. Bitez’de karaya sürüklenen 14 metre uzunluğundaki ’Laduance’ adlı yelkenli yat, sahibinin belde dışında olması nedeniyle kaldırılamadı. Bitez itfaiye ekiplerinin sahil yollarındaki temizliği sürdü.

  Bodrum’daki Cumhuriyet Caddesi, belediyeye ait iş makineleriyle temizlenip eski görünümüne kavuşturulurken, işyeri sahipleri de kendi imkanlarıyla onarım çalışmalarını tamamladı. Şiddetli lodosun ardından savaş alanını andıran, Barlar Caddesi olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi’ndeki kötü görüntüden eser kalmadı.

  FIRTINADAN SONRA BODRUM

  Cumhuriyet Caddesi’nde 18 yıldır Altuntabak Restoran’ın işletmeciliğini yapan 65 yaşındaki Zekeriya Altuntabak, "Bodrum’da yıllardır böyle bir fırtına görmedik. Tüm tedbiri almamıza rağmen dalgalar ve dalgaların getirdiği kumlar restoranın içine kadar girdi. İşletmenin içi göl oldu. Allah’tan fırtına 3 saat kadar sürdü. Daha uzun sürseydi can kaybı da olabilirdi. Bodrum bu felaketi ucuz atlattı" dedi.

  Sahibi Atilla Serttaş’la çalışanlarının, dev dalgaların kırmasını önlemek için camlarına elleriyle destek verdiği, Barlar Caddesi’ndeki Mandalin Bar da yeniden açılacak hale geldi. Barın sahibi Serttaş, yarından itibaren kapılarını açacaklarını söyledi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı