Ege Haberleri

EGE

  Bodrum'da Fazıl Say büyüledi

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA) -
  19.07.2012 - 13:43 | Son Güncelleme: 19.07.2012 - 14:06

  Bodrum Turgutreis’de düzenlenen 8’inci D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde Fazıl Say’ın verdiği konserle sona erdi. Say, konserde kendi bestelerini de seslendirdi.

   

  Turgutreis D-Marin Marina’da düzenlenen 8’inci D- Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin kapanış konserini şef Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Flarmoni Orkestrası ile birlikte sahneye çıkan ünlü piyanist Fazıl Say verdi. Konseri, Doğuş Marinalar Genel Koordinatörü Ali Erkan Bezirgan, eski bakanlardan Fikret Ünlü ile İmren Aykut, sinema sanatçısı Filiz Akın ve eşi Sönmez Köksal, emekli orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, eşi Sevinç Karadayı, eski başbakan Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz, Halit Kıvanç, Burhan Doğançay gibi ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi dinledi.
  Konserin ilk bölümünde Fazıl Say, Çaykovski’nin 1 no’lu piyano konçertosunu seslendirdi. İkinci bölümde Say’a orkestranın yanı sıra Caroline Eyck (theremin), Bülent Evcil (bas flüt) ve Çağatay Akyol (bas blokflüt) solist olarak eşlik etti. Say’ın eserlerini seslendirdiği sırada yaptığı hareketler ve konsantrasyonu ilgi çekti. Say, daha sonra "Başyapıtım" dediği ’Mezopotamya Senfonisi’ni seslendirdi. Say, Aykal ve orkestra sanatçıları dakikalarca ayakta alkışlandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı