« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bodrum'da develer kulüp için güreşti

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Yalıkavak Beldesi'nde develer 230 sporcunun eğitim gördüğü Yalıkavak Belediyespor Kulübü yararına güreşti.

YAŞAR ANTER BODRUM (MUĞLA) / DHA
SON GÜNCELLEME

Yaklaşık 40 bin TL gelirin elde edildiği güreşlerde deve sahipleri de en az develer kadar mücadele etti, zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Yalıkavak Belediyesi tarafından bu yıl 7'inci kez düzenlenen deve güreşleri Gerişaltı Mevkii'nde yapıldı. Futbol, basketbol, yelken ve satranç branşlarında 230 sporcunun eğitim gördüğü Yalıkavak Belediye Spor Kulübü yararına düzenlenen güreşleri CHP Muğla milletvekilleri Fevzi Topuz ve Ali Arslan ile Yalıkavak Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Saruhan'ın yanı sıra aralarında az sayıda turistin de bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi izledi. Genç kızlar ve kadınlar develerin bol bol fotoğraflarını çekti.

Güneşli ve güzel hava nedeniyle festival coşkusunda geçen güreşlere Aydın, Muğla, Denizli, İzmir, Çanakkale, Balıkesir ve Antalya illerinden 115 deve katıldı. Güreşlerde Kaymakamlık Kupası'nı `Hasanpaşa', Yalıkavak Belediyesi Başkanlık Kupasını `Ege Yıldızı', Yalıkavak Belediyesi Spor Kulübü Kupası'nı `Tunabey' isimli develer kazandı. Deve sahiplerine kupalarını Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan verdi.

Kıran kırana geçen güreşlerde saha içerisinde sık sık kargaşa yaşandı. Kontrolden çıkan develer tel örgüleri devirdi, izleyenlerin arasına girdi. 40 hakem develeri ayırmakta güçlük çekerken hakem ve deve sahipleri arasında da zaman zaman tartışmalar yaşandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler