« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bodrum'da birinci Evman

Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen “14. Bodrum Tarihi Batı Anadolu Rallisi” sona erdi. Rallide birinci olan Sinan Evman “Genel Klasman Kupası”nı aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İlçeye bağlı Yalı beldesinde başlayan rallinin ikinci gününde 30 katılımcı klasik otomobilleriyle yaklaşık 300 kilometre yol katederek Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Ören beldesi ile Ula ilçesine bağlı Akyaka beldelerini kapsayan parkuru tamamladılar.

Dağ ve köy yollarını kullanarak zorlu bir parkurda yarışan otomobiller zaman zaman yola çıkan hayvan sürüleri nedeniyle zor anlar yaşadı. Ralli sırasında arızalanan otomobiller ise Klasik Otomobil Kulübü'nün teknik servis yetkililerinin yardımıyla ralliye kaldıkları yerden devam ettiler.

Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Klasik Otomobil Kulübü iş birliğinde düzenlenen ve 1930 ile 1979 yıllarında üretilmiş otomobillerin taktik yarışına girdiği rallide birinci Sinan Evman, ikinci Ali Tarık Tunalıoğlu üçüncü ise Sinan Dündar oldu.

Yarışmada dereceye girenlere kupaları, Yalı beldesindeki Sea Garden Otel'de düzenlenen törenle verildi.

RALLİDE YERLİ KLASİK OTOMOBİLDE YARIŞTI

Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu 1972 model Renault 12 otomobiliyle “14. Bodrum Tarihi Batı Anadolu Rallisi”ne katılan ilk yerli otomobil sürücüsü oldu.

Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları üretim bantlarında 2 bin 71'inci olarak üretilen 1972 model Renault otomobil ile ralliye katılan Tunalıoğlu'nun co-pilotluğunu ise Oyak-Renault Mühendislik Direktörü Murat Taşdelen yaptı.
Tarık Tunalıoğlu, ralliye katılan otomobillerin bir çoğunun yabancı marka otomobiller olduğunu belirterek, “Bizim otomobilimiz Türkiye'de yapılmış ve ülkenin tarihine mal olmuş 1972 model Renault 12 marka otomobil. Bu otomobille ralliye katılmak bizim için çok heyecan verici ve çok anlamlı. Ben bu firmada 30 yıldır çalışıyorum. Böyle bir otomobille yarışa katılmak ve yarışta iyi bir derece yapmak bizi çok mutlu etti” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz