MUĞLA HABERLERİ BODRUM HABERLERİ

Bodrum'da Avukatlar Günü kutlandı

DHA
05.04.2018 - 14:24Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Muğla Barosu Bodrum Temsilciliği tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle, Bodrum Adliye Sarayı önünde, avukatların katılımıyla tören yapıldı. Atatürk Anıtı'nda çelenk konulmasının ardından grup, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu.

Konuşma yapan Muğla Barosu Bodrum Temsilcisi Cavidan Karaöz Özyiğit, ancak demokratik ve adil bir toplumda avukatların bağımsızlığı ve özgürlüğünden söz edilebileceği gibi, bireylerin kolayca avukata ulaşamadığı, avukatın da tam bir bağımsızlık ve özgürlük içinde ve de etkili bir şekilde mesleğini icra edemediği bir toplumda, ne adil yargılama hakkından ne de bireylerin hukuk güvenliğinden söz edilemeyeceğini söyledi. Özyiğit, yargı bağımsızlığı ve ifade özgürlüğü alanında yaşanan gelişmelerin, Türkiye'nin açık toplum ve demokratik bir hukuk devleti olma yolundaki iddiasına öldürücü bir darbe vurduğuna dikkat çekerek, bir ülkede adalet olmadan gerçek toplumsal barışın sağlanamayacağını söyledi.

Nilüfer DEMİR / BODRUM (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bodrum haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bodrum haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bodrum'da Avukatlar Günü kutlandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı