Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bodrum'da araç sürükleyen sel

  Yaşar ANTER / BODRUM, (Muğla) (DHA)
  28.01.2011 - 20:22 | Son Güncelleme: 28.01.2011 - 21:35

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde akşam üzeri başlayan şiddetli sağanak nedeniyle onlarca araç ve ev sular altında kaldı. Bitez Caddesi’nde ilerleyen bir hafif ticari araç sel sularıyla Kocadere’ye sürüklenip gözden kayboldu. İçinde kaç kişinin olduğu bilinmeyen araç saatler sonra boş olarak bulundu.

  OTOMOBİL SELDE SÜRÜKLENDİ

  Bodrum’da etkili sağanak yağmur hayatı felç etti. Şehir merkezi, Konacık, Bitez ve Ortakent-Yahşi beldelerinde cadde ve sokaklar nehire döndü, onlarca araç sular içinde mahsur kaldı, çok sayıda ev ve siteyi su bastı. Bodrum ve beldelerindeki tüm iş makinaları sel nedeniyle felaket bölgelerinde çalışmalara başladı. Sağanaktan çok sayıda işyeri de etkilendi. Kasalanan tonlarca mandalin sürüklenerek denize kadar gitti. Mesai bitiminde evlerine dönmek üzere yola çıkanlar da mahsur kaldı.

  BİR ARAÇ SELE KAPILDI

  Kurtarma çalışmaları başlatılırken, nehre dönen Bitez Caddesi’nde ilerleyen gri renkli hafif ticari aracın sel sularına kapıldığı görüldü. DHA kameralarının sürüklenirken görüntülediği araç Kocadere’de sel sularında kayboldu. İçinde kaç kişi olduğu henüz bilinmeyen aracı hem jandarma hem de vatandaşlar aramaya başladı. Saatler geçmesine karşın selde sürüklenen araçla içindekilere ulaşılamadı.

  İÇİNDEKİLERDEN HABER YOK

  Saatler süren aramalar sonuç verdi sürüklenen araç bir kilometre ileride boş olarak bulundu. Araç içerisindeki kişilerin, inmeyi başardıkları ihtimali üzerinde durulmasına rağmen ekiplerin, araştırmalarının ise devam ettiği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı