Bodrum'a turist yağdı

DHA
20.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ne Yunan adalarından turist yağdı. Ramazan Bayramı süresince Yunan adalarından gelecek turist sayısının 30 bini geçebileceği belirtildi.

Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte Bodrum’a hava ve karayolunun yanı sıra deniz yoluyla da turist yağdı.

Bodrum'a Yunanistan'dan turist yağdı - Foto Galeri

BODRUM'DA ADIM ATACAK YER KALMADI / WEB TV

Yunanistan’ın Rodos, İstanköy (Kos), Kilimli (Kalimnos) ve Leros adalarından turist akmaya başladı. Bodrum Limanı’nda sabah saatlerinde adım atacak yer kalmadı.

Turkish Sea Lines Feribot İşletmeleri Genel Müdürü Bülent Güven "Feribotlarımız Yunan adalarına dolu gidip gelmeye başladı. Aşırı talep nedeniyle hemen ek seferler koyduk. Bodrum artık sadece karadan ve havadan değil denizden gelen turistlede esnafın yüzünü güldürmeye başladı" dedi.

Bodrum’a bayram nedeniyle gelen turistler Kumbahçe, Paşatarlası, Gümbet, Bitez, Ortakent Yahşi ve Torba plajlarını doldurdu. Birçok yerli turist günübirlik tur tekneleri ile mavi yolculuğa çıkarken, bazı turistler de tarihi ve ören yerlerini gezdi.

SADECE GEMİLERLE GÜNDE 1.200 KİŞİ GELİYOR 

Bodrum'dan günde 3 kere İstanköy'e, haftanın üç günü de Rodos'a 1 kere sefer düzenleniyor. Gemilerin yaklaşık 300 yolcu kapasiteye sahip olduğunu belirten yetkililer günde 1.200 Yunan turistin Bodrum'a geldiğini belirtiyor.  Bu turistlerin çoğu ziyaretlerin günlük olarak gerçekleştiriyor.

Yetkililer, bayram nedeniyle Yunan adalarına talepte bulunan Türk turistlerin de sayısını oldukça fazla olduğuna dikkat çekiyor.

 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı