Ege Haberleri

  Bodrum yenileniyor

  Yaşar ANTER / BODRUM, (DHA)
  20.06.2013 - 15:28 | Son Güncelleme:

  Başkan Mehmet Kocadon, yaptığı açıklamada, görevi devraldığı zaman Bodrum'un tek bir meydanı varken şimdi yeniden projelendirilen Kumbahçe Meydanı, Tepecik Meydanı, Mahfel ile birlikte şehre yeni üç meydan kazandırdıklarını söyledi.

  Belediye Meydanı'nın da yenilendiğini kaydeden Kocadon, modern bir görünüme kavuşturulan meydanın halkın nefes aldığı yerlerin başında geldiğini belirtti. Kocadon “Ayrıca ticari kimliğini zamanla yitirmeye başlayan Atatürk Caddesi vardı. Bu cadde de yeniden projelendirilen alt yapı ve çevre düzenleme çalışmaları ile yeni bir görünüme kavuşturuldu. Bir alt paralelinde bulunan Cumhuriyet Caddesi, caddenin kesişiminde bulunan Cevat Şakir ve Neyzen Tevfik Caddeleri ile beraber yukarıdaki mahallelerde oturan halkın ve bu bölgedeki otellerde konaklayan turistlerin yoğun kullandığı, kent ekonomisine katkıda bulunan, kentin modern turistik ve ticari caddeleri haline geldi” dedi.

  Kocadon. 2009-2013 yılları arasında toplam 550 bin metrekare yol asfaltlandığını, sadece 2013 yılının son üç ayında bu rakamın 80 bin metrekare olduğunu kaydetti.

  Bodrum'un cadde ve sokaklarında yöre mimarisine uygun mermer kullanılarak, 64 bin metrekare alana mermer ve andezit kaldırımlar yapıldığını ve halkın kullanımına sunulduğunu dile getirdi.

  Kocadon, “Tüm bu çalışmaların yanında 500 adet yeni dekoratif aydınlatma direği dikildi. Şu an alımı gerçekleştirilmekte olan yeni 1000 adet aydınlatma direği ile de yaz sonuna kadar aydınlatma eksiği olan cadde ve sokak kalmayacak. Heryer ışıl ışıl olacak. Eski aydınlatma direkleri de yenileriyle değiştirilecek” dedi. Tüm bu çalışmalar arasında çocuk ve gençleri de unutmadıklarını belirten Kocadon, “İkisi engelli olmak üzere 6 adet yeni çocuk parkını ilçemize kazandırdık. Yatırımlara hızla devam edeceğiz” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı