« Hürriyet.com.tr

Bodrum ve Çeşme’nin altı yenisi

Yaz aylarının tartışmasız iki uğrak yeri Çeşme ve Bodrum. Ama her gittiğinizde hep aynı mekânlara takılıyorsanız, işte size en yenileri

Barış AKPOLAT
X

BODRUM

Yatçıların gözdesi
CIPRIANI / Yalıkavak

Azeri işadamı Mübariz Mansimov’un satın aldığı Palmarina’daki Cipriani’nin açılışında ev sahipliğini top model Eva Herzigova yapmıştı. Hem restoran hem bar olarak hizmet veriyor. Müdavimleriyse daha çok yat müşterileri. (252) 385 43 56.

Denize sıfır bembeyaz bir mekân
BILLIONAIRE / Yalıkavak

Billionaire’in şezlonglarından bar ve localarına kadar her şeyi beyaz. 700 metrekarelik mekânın havuzu saat 10.00’da açılıyor. Sahnede yarın Ajda Pekkan ve Ozan Çolakoğlu var. 22 Ağustos’taysa Ufuk Yıldırım. Giriş 100 TL. (252) 385 43 56.

Remziye Hanım elleriyle yapıyor
REANA / Gündoğan

Sahildeki Reana Restoran’ın kabak ezmesi, tavuklu fıstıklı sigara böreği ve limon parfesi denenmeli. Hepsi, restorana da ismini vermiş olan işletmeci Zafer Akbaş’ın eşi Remziye Hanım tarafından hazırlanıyor. (252) 387 71 17.

House DJ’leri plajda
THE MARMARA BODRUM BEACH

Şehrin en yeni üyelerinden. Plaj konserleri ve ‘Happy Hour & Sunset Parties’ çok ilgi görüyor. House ve türevlerinin çalındığı mekânda Türkiye ve yurtdışından DJ’ler sahnede. Bünyesindeki Spiaggia Restaurant’ta gündüz atıştırmalıklar, akşamlarıysa et, balık ve meze çeşitleri var. (252) 999 10 10.

Konserden plaja her şey
OTTOFLAMM / Göltürkbükü

İstanbul, Asmalımescit’teki Otto ve Flamm’ın ortaklığından doğdu Ottoflamm. Plaj, restoran dışında bar, otel ve konser mekanı da var. Mönüsü Akdeniz, İtalyan ağırlıklı. Bayram programında yarın Etiyopyalı cazcı ve funkçı Mulatu Astatke sahnede. (252) 357 80 11.

Bol acılı kokteyli ünlü yaptı
BARBEAST / Merkez

Bol acılı domates suyu ve votkalı shot’larıyla nam salan Barbeast, iki taş yapının ortasındaki bir avluda hizmet veriyor. 380 metrekarelik mekanın ortasında kış aylarında yanan şömine de var. Kabinde her akşam DJ U.F.U.K var. (252) 313 28 18.

ÇEŞME

Shot’lar Ege’ye indi
TEKTEKÇİ / Alaçatı

İstanbul’un gözde mekânlarından Tektekçi, Alaçatı’da da açıldı. 130’dan fazla shot çeşidi bulunan mekânda ‘Griffin’ ve ‘Tuhaf’ çok içilenler. Satsumalı shot’ların da tercih edildiği mekân, 450 kişiye hizmet verebiliyor. (533) 774 74 60.

Amsterdam’ın avangart eğlencesi
SUPPERCLUB / Alaçatı

Amsterdam’ın ünlü mekânı Supperclub, İstanbul’dan sonra Alaçatı da açıldı. Gündüz plajda dinlenip akşam club’da eğlenebilirsiniz. 16.30-21.00 saatleri arasında ‘happy hour partiler’ var. (232) 716 60 29.

DJ eşliğinde su sporları
FUN BEACH CLUB / Altınkum

2009’da Kum Beach adıyla açılan mekân, bu yıl Fun adını aldı. Locası, çim alanı ve plajı olan Fun, iki farklı restoranında dünya mutfağından yemekler sunuyor. Su sporlarının da yapılabildiği mekanda her gün iki DJ çıkıyor. Bu arada masaj da yaptırabilirsiniz. Giriş 30 TL. (232) 722 10 95.

Efsane Alaçatı’da
HAYAL KAHVESİ / Alaçatı

Türkiye’nin eğlence hayatının en önemli mekânlarından Hayal Kahvesi, bu yıl Çeşme Marina’da da açıldı. Birçok yerli, yabancı müzisyeni ağırlayan mekânda rock’tan folka, cazdan sambaya kadar her tür çalınıyor. Bu akşam Neco, pazartesi Hayal Bandosu, salı akşamıysa Mehmet Erdem izlenebilir. (232) 712 81 02.

DJ hem çalıyor hem söylüyor
SOBE / Alaçatı

Gece 02.00’ye kadar açık mekânın hem müzik hem de içki seçeneğinin çeşitliliği, en sevilen özelliklerinden. Geniş arka bahçesinde serin bir akşam geçirmeniz mümkün. Unutmadan, DJ Aslı Köse hem çalıyor hem de kafasına estiğinde vokal yapıyor. (533) 326 26 52.

Eski Seaside yeni Bobou
BOBOU BEACH / Alaçatı

Denize sıfır Bobou Beach, Alaçatı’nın gözdelerinden. Bin 500 kişilik kapasitesi var. Gündüz mavi bayraklı plajında yüzüp gece club’da eğlenebilirsiniz. Viski ve votka kokteyllerini de mutlaka deneyin. (232) 716 70 40.

 

Kaynak: Barış AKPOLAT

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Türkiye'de terk edilmiş 9 köy
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Herkül ve Amazon Kadınlarının adası: Giresun Adası
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Yerin 30 kat altına yapılacak en gizemli yolculuk: Cennet-Cehennem çökükleri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Uçaktaki kulaklıklar neden çift girişli?
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Olağanüstü güzellikteki 8 kayıp şehir! Listede Türkiye'den iki yer bulunuyor...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Zamanın unuttuğu son avcı toplayıcı kabile: Hadza