Ege Haberleri

EGE

  Bodrum sokaklarında karnaval coşkusu

  Sezer ŞAHİNDAŞ / BODRUM, (Muğla) (DHA)
  13.09.2012 - 10:51 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum İlçesi'nde bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Karnavalı, birbirinden renkli görüntülerin yaşandığı karnaval yürüyüşü ve Özlem Tekin konseriyle devam etti. “Bodrum Her gün Sokakta” sloganıyla yola çıkılan karnavalda büyük coşku yaşandı.

  Bodrum Kültür ve Sanat Topluluğu (BKST) ve Bodrum Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen ve geçen 9 Eylül'de Mandalin Bar'daki kokteyl ile başlayan 2. Uluslararası Bodrum Karnavalı, tüm hızıyla sürüyor. Karnaval kapsamında dün akşam karnaval yürüyüşü yapıldı. Bodrum Milta Marina önünden başlayan yürüyüşe yaklaşık bin kişi katıldı. Dans toplulukları ve karnavaldaki çeşitli etkinliklere katılan gösteri grupları rengarenk kıyafetleri ile yürüyüşte dikkat çekti. 1.5 kilometre süren yürüyüşte, seksi dansçı kızlar ilgi odağı oldu.
  Yürüyüşünün ardından Belediye Meydanı’na kurulan sahnede, birbirinden güzel dans gösterileri sunuldu. Gösterilerin sonunda Luxus Müzik Grubu sahne aldı. Luxus, alanı dolduranları hareketli şarkılarıyla coşturdu.

  Başkan Kocadon'a doğum günü sürprizi
  Bodrum Belediye Başkan Vekili CHP’li Dursun Göktepe’nin davetlisi olarak karnavala Bodrum eski Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da katıldı. Dursun Göktepe ve Mehmet Kocadon sahneye el ele çıktı. Kocadon için sahnede sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Kocadon, şampanya patlatırken pastasının mumlarını üfledi.

  Bodrum sokaklarında karnaval coşkusu
   
  Özlem Tekin rüzgarı
  Karnavalın en dikkat çeken isimlerinden biri de rock müzik sanatçısı Özlem Tekin oldu. Bodrum’da yaşamaya başlayan Tekin, birbirinden güzel parçalarını karnaval kapsamında sevenleri için seslendirdi. Yaklaşık 2 bin kişinin doldurduğu alanda, Tekin’in söylediği parçalar hep bir ağızdan birlikte söylendi. Yaklaşık bir saat süren konserde Özlem Tekin, Bodrum’a karnavalın çok yakıştığını belirtti.

  Bodrum sokaklarında karnaval coşkusu

  Konserin sonunda konuşan Uluslararası Bodrum Karnavalı Koordinatörü Necmi Cavlı “İlkini geçen yıl yaptığımız karnavaldan oldukça olumlu sonuçlar aldık. Bodrum, eğlence merkezinin kalbidir ve eğlence sokakta yapılır. ‘Bodrum Her gün Sokakta’ sloganımızla, herkesi karnavalımıza katılmaya bekliyoruz” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı