Ege Haberleri

EGE

  Bodrum Oda Orkestrası Bodrum'da

  Hürriyet Haber
  04.09.2015 - 14:57 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün katkıları, Bodrum Belediyesi ile sanat dostu sponsorların destekleri ve Numan Pekdemir’in sanat koordinatörlüğünde düzenlenen konser 12 Eylül Cumartesi günü saat 21.00'da Bodrum Kalesinde gerçekleşecek.

  Bodrum Oda Orkestrası 52 kişilik kadrosuyla yer alacağı konserin solistliğini devlet sanatçısı İdil Biret üstlenirken konseri Naci Özgüç yönetecek. Konsere Bodrum Belediyesi, TRT, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Bodrum Ticaret odası, Timur Kabaklarlı, Vanucci Mutfak Banyo, Dragut Point Hotel, Arif Vidinli, D-Marin Turgutreis, Tükelmat, Ali Haydar Pekdemir gibi kişi ve kuruluşlar da destek vermekte. Bodrum Kalesinde gerçekleşecek konser 12 Eylül Cumartesi günü saat 21.00'da başlayacak. Bir Beethoven akşamı olarak değerlendirilen programda Beethoven’in en çok dinlenen eserleri yer alacak. Orkestra önce Beethoven’in 5.senfonisini seslendirecek. Aranın ardından İdil Biret ve Bodrum Oda Orkestrası Beethoven’in 5.piyano konçertosunu seslendirecek.

  2008 yılında aynı zamanda Bodrumlu olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde konser çalışmalarına başlayan Bodrum Oda Orkestrası bu güne kadar değişik kentlerde konserler vermiş 2012 yılında aldığı bir davet üzerine Güney Kore de 7 konser turnesine katılmıştır. Bodrum Oda Orkestrası genelde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bünyesindeki sanatçıların bir araya gelerek oluşturdukları bir topluluktur. Bodrum Oda Orkestrası’nın çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce de desteklenmektedir.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı