Gündem Haberleri

  Bodrum-Mumcular'daki orman yangını kontrol altına alındı

  Hürriyet Haber
  23.08.2006 - 18:17 | Son Güncelleme:

  Bodrum'un Mumcular beldesindeki orman yangını tamamen kontrol altına alındı. Yangına müdahale eden helikopter sayısı da 9'dan 6'ya düşürüldü, 2 uçak ise bölgedeki çalışmalarına son verdi.

  Bölgede 700 hektarlık tarım alanı ve orman arazisinin zarar gördüğü yangının, yüzde 100 kontrol altına alındığını belirten Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi, “Ekiplerimiz soğutma çalışmalarına başladı. Yangın tamaman kontrol altına alındığı için yangına müdahale eden helikopter sayısını düşürdük. İstanbul'dan gelen ve yangına müdahale eden 2 uçak ise öğlen saatlerinde çalışmalarına son verdi. Orman işçileri, arazözler ve iş makinaları ile soğutma çalışmalarını yürütüyor” dedi.
  Bodrum'daki yangının kontrol altına alınmasıyla çevre il ve ilçelerinden gelen itfaiye ekipleri de bölgelerine dönmeye başladı.

  Muğla Tarım Müdürlüğü ekiplerinin, yangında yanan arılı kovanlar ve zeytin alanları ile ilgili hasar tespit çalışmaları sürüyor. Telekom ekipleri ise telefonu kesik olan köylerde onarım çalışmasını sürdürüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı