Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bodrum Kupası'nın sahibi belli oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 23'üncüsü düzenlenen “Bodrum Kupası Ahşap Yelkenli Yat Yarışları”nda Bodrum Kupası'nı “Daıma”, Genel Klasman birinciliğini ise “Swansong” isimli tekneler kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Era Bodrum Yelken Kulübü'nce düzenlenen, yaklaşık 100 tekne ve yerli yabancı bin yelkencinin katıldığı yarışma sona erdi. Bodrum-Gökova arasındaki Acıbadem, Gökova-Çökertme arasındaki Claudio Campione, Çökertme-Kisebükü arasındaki Denizbank ve Kisebükü-Bodrum arasındaki Vodafone etabında yapılan yarışma sonunda dereceye girenler belli oldu.

Yarışmada Bodrum Kupası'nı “Daıma”, Genel Klasman birinciliğini ise “Swansong” isimli tekneler kazandı. Standart Yelken kategorisinde “Kaptan Yarkın”, Tirhandil kategorisinde “Montenegro”, Misafir A kategorisinde “Nikita”, Perfomance Cruiser kategorisinde “Extasea”, Traditional A kategorisinde “Ayaz”, Traditional B kategorisinde “Montenegro”, Traditional C kategorisinde “Knidos” tekneleri birinci oldu. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri bir eğlence mekanında düzenlenen törenle verildi.

Törene Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yarışmacılar ve diğer ilgililer katıldı.

Törende ayrıca bir kişiye çekilişle otomobil, bir kişiye tekne, 3 kişiye ise saat verildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler