Ege Haberleri

EGE

  Bodrum katında can pazarı

  Fatih DALDAL / BAYRAMİÇ (Çanakkale), (DHA)
  19.01.2015 - 10:56 | Son Güncelleme: 19.01.2015 - 10:55

  ÇANAKKALE’nin Bayramiç İlçesi’nde, dört katlı bir apartmanın bodrumunda çıkan yangın paniğe neden oldu. Apartman sakinleri dumanları son anda farkederken, polis ve itfaiye ekipleri binayı tahliye etti. Alevler, itfaiye ekipleri tarafından iki saatte güçlükle söndürülürken, maddi hasar meydana geldi.

  Camicedid Mahallesi, Doktor İlhan Dağdeviren Sokak’taki dört katlı bir apartmanın bodrumunda, bugün saat 02.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Binanın müteahhitine ait boya ve plastik malzemelerin bulunduğu depodaki yangın kısa sürede büyüdü. Dumanlar, 8 dairenin bulunduğu apartmanın merdiven boşluğuna dolmaya başladı.

  Bodrum katında can pazarı

  Apartmanın üçüncü katında oturan ve henüz uyumadığı öğrenilen Fatma Kunt, dairesinin giriş kapısının altından içeri sızan dumanları farkedip, durumu itfaiye ve polise bildirdi. Kunt, bir yandan da "Yangın var" diye bağırarark, diğer dairelerdeki komşularını da uyandırmaya çalıştı. Bu sırada gelen polis ve itfaiye ekipleri, bir yandan binaya dolan dumanı tahliye ederken, bir yandan da apartmandaki herkesin dışarı çıkmasını sağladı. İtfaiye ekipleri kapısını kırarak girdikleri bodrum kattaki yangını su sıkarak yaklaşık 2 saatte güçlükle söndürebildi.

  Fatma Kunt’un alevleri son anda farketmesiyle olası bir faciadan dönülürken, itfaiye ekipleri, yangın çıkması için hiçbir neden olmadığını belirtip, durumu şüpheli bulduklarını belirtirken, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı