Ege Haberleri

EGE

  Bodrum kahramanları

  Yaşar ANTER, (DHA)
  08.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  13 yıl önce 36 işadamının kurduğu Bodrum Sağlık Vakfı bünyesinde eğitim gören 140 engelli çocuğa rehabilitasyon merkeziyle yaklaşık dört milyon TL katkı sağlandı.

  140 ENGELLİYE Avrupa standartlarında eğitim veren Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni bünyesinde bulunduran Bodrum Sağlık Vakfı’nın 13. kuruluş yıldönümü Akyarlar Köyü’ndeki Kefaluka Otel’de kutlandı. Başkan Ahmet Biçer, yaklaşık 400 konuğun katıldığı gecede, kuruluş amacını, geçirilen aşamaları, 1-30 yaşındaki 140 fiziksel ve zihinsel engelliye verilen eğitim, kazandırılan meslekleri anlattı. Biçer, bugüne kadar rehabilitasyon merkeziyle, yaklaşık 4 milyon TL’lik katkı sağlandığını açıkladı, şunları söyledi:
  Gözlerinizi kapatın
  “(30 saniye gözlerinizi kapatın kendinizin veya bir yakınınızın engelli olabileceğini düşünün.) Bu felsefe ile yola çıkan 36 kahraman ve yakınları işte bu vakfı ve 140 çocuğumuza Avrupa standartlarında eğitim verme olanaklarını yarattı. Onların yaşama sıkı sıkıya sarılmasını sağladı. Beş kuruş karşılık beklemeden bu vakfı yaratan bu kahramanlar Bodrum’un gerçek kahramanlarıdır. 2010 yılında 450 bin TL’ye malolacak işlik atölyesi projesini hayata geçirmek için çalışıyoruz.” Biçer, vakfın kurulduğu günden bu yana destek veren 36 üyeye engelli çocukların yaptıkları plaketleri vererek teşekkür etti. Vakfın kuruluş yıldönümü, Fatih Erkoç Orkestrası ve Şafak Yaprak’ın konseri ile sona erdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı