MUĞLA HABERLERİ

Bodrum’dan 88 Yaşında Bir Cumhuriyet Aşığı

IHA
30.10.2015 - 12:04Son Güncelleme :

BODRUM'DA 88 YAŞINDA BİR CUMHURİYET AŞIĞI

IHA

60 yıldan fazla Cumhuriyet Halk Partisine üye olan 88 yaşındaki Bodrumlu Rıfat Güneri, elindeki bastonuyla yorgunluk nedir bilmeden neredeyse haftanın her günü CHP Bodrum İlçe Başkanlığına uğrayıp çalışmalara destek veriyor.
Çocuk ve torun sahibi Rıfat Güneri, Cumhuriyeti yaşatmak için gerekirse gece gündüz çalışmamız lazım diyor. Güneri, CHP Bodrum İlçe Başkanlığını da sık sık ziyaret ederek partililer ve gençlerle sohbet edip deneyimlerini aktarıyor.
Ben Atatürk’ün torunuyum diyen Rıfat Güneri, “Cumhuriyeti yeniden canlandırmak gerekir. Siyaset menfaat için yapılmamalı. Bayrağımız, vatanımız, namusumuz, şerefimiz için siyaset yapalım ve gelecek nesillerimiz, çocuklarımız için. Atatürk dünya çapında tanınan sevilen bir lider ve ben Atatürk’ün torunuyum. 1927’de doğdum 88 yaşındayım. Atam için bayrağım için hiçbir zaman çekinmem. Ölümü tercih ederim. Bunu da bu millet bilsin. Bu vatan bedava kazanılmadı. Benim emsalim tek. 60 yıldan fazla Cumhuriyet Halk Partiliyim.” diyerek CHP üye kartını gösterdi.
1976’da Cumhuriyetin kutlanmaması nedeniyle çok üzülen Rıfat Güneri, bir sonraki yıl 1977’de ise Bodrum Belediye Meydanı’nda eline aldığı Türk bayrağı ve “Atayı ve Cumhuriyeti sevenlere 77. Yılı kutlu olsun. Ne mutlu Türküm diyene” yazısını astığı bir atın üzerine binerek Cumhuriyeti kutladı. Güneri, “Önce Kaymakama çıktım, ben bayrama çıkacağım dedim. Çık dedi o da. Ben bedava çıkmayacağım ama dedim. Bodrum’dan Türkiye Büyük Millet Meclisini protesto edeceğim dedim. Elimde bayrak, al bezin üzerine ‘Ata’yı ve Cumhuriyeti sevenlere 77. Yılı kutlu olsun. Ne mutlu Türküm diyene’ yazdırıp atın üzerine asacağım dedim.” diyerek şu anda CHP Bodrum İlçe Başkanlığında asılı bulunan çerçeveli fotoğrafını gösterdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bodrum’dan 88 Yaşında Bir Cumhuriyet Aşığı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bodrum’dan 88 Yaşında Bir Cumhuriyet Aşığı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı